Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vadné body na snímači

Mám nově koupený fotoaparát. Při focení na lcd vidim modrý bod. Při pozorném zkoumání jde vidět i na fotce.
Šli byste to vrátit nebo reklamovat? Běží mi lhůta.
Je to vada? Mohl bych tedy do půl roku od koupě rezolutně žádat nový kus a pokud by výměna nebyla možná tak i peníze?

Píšu znova.
Po pár měsících provozu už mám vadné pixely na snímači dva.
Nafotil jsem asi 2000 fotek jen. To nějak rychle přibývá.
Měli byste k takovému aparátu ještě důvěru?
Vážně uvažuji že ho v té půlroční lhůtě vrátím.

No rozhodne by som zmenil znacku.

Este by som chcel pridat par slov k tej lehote a reklamaciam vobec.

Svojho casu (presne pred 3 rokmi) som pracoval v Nay ako reklamator. Aj ked sa zakon na SK od vtedy zmenil (situaciu v CR nepoznam), nebudem hodnotit ci k lepsiemu alebo horsiemu, ja osobne som vzdy vec ako fotoaparat, mobil a pod uz vtedy posielal a posudenie do servisu ako vada vznikla, lebo castokrat ked som sa taketo veci pokusal vratit dodavatelovi ako veci s vyrobnou vadou poslal mi ich naspat ako znicene zakaznikom spolu s fakturou (uz ale na meno firmy, kt. mi to nasledne zosobnila).
Napriklad taky Panasonic ti vyrobok nevezme spat ak je otvorena skatula. Tu musis otvorit aby si zistil ci je tam vsetko, inac to nesmies predat. Ak to tam nie je, tak cakaj 6 mesiacov kym sa ti uracia poslat. Potom prichadza k postupnej "kanibalizacii" a kompletovaniu vyrobkov. Taky reklamatorov sukromny sklad je niekedy ucineny raj]:)

Jedna rada: budte k ludom na reklamaciach mili, hlavne zo zaciatku!!! Aj to su len ludia, castokrat 12 hod a otrocku mzdu a ked na nich zacnete ziapat oplatia sa rovnako. Zial, je to neprofesionalne ale je to tak.

Pred tymi troma rokmi som odisiel do zahranicia a nelutujem. Po vianociach som kupil fotoaparat Fuji S1000FD, cena 140E + pamatova karta 10E + TROJROCNE poistenie na znicenie,vadu,kradez (staci doniest fotak v sacku alebo doklad od policie a mate novy fotak) 40E. Nemyslim si ze s mojim zaobchadzanim tri roky prezije, takze mam fotak nadosmti. Dobre nie...

No som sa rozkecal a dokopy nic nepovedal, tak enjoy:puff: