Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Google Chrome vs ostatní (Mozilla, opera, IE ....)

Čau. Docela se mi poslední dobou líbí Chrome - už je nějakou chvíli na trhu, takže to snad nějaklý rozplác nebude, ale stejně bych měl otázky :-) - Jde vlastně o dvě věci. 1) Jak je to z bezpečností ?? - nějaký záplatování atp. Aby to mělo třeba srovnatelný zabezpečení s Operou / Mozillou ??

2) Slyšel jsem, že si to bere docela slušnou hromadu informací o uživateli - nevím jaký přesně, ale prej je toho docela dost ? Jak to a tím teda je ??

loading...

Tak tak a navíc to jde vypnout. Důvod, proč je kolem Chrome tolik pověr je to, že v době beta verze Google přibalil k prohlížeči smlouvu, podle které uživatel dával Google práva nakládat s veškerým obsahem zobrazeným v prohlížeči na neurčitou dobu. Po několika dnech protestů na Internetu Google smlouvu předělal.

Jasný, takže když já, napíšu nějakou adresu do adresního řádku, tak on to automaticky pošle do google vyhledávače ale nějaký další zpracování nebo tak není. OK - take, kdybych ten chrome stáhnul (jakože asi jo), doporučujete to nechat zaplý nebo to vypnout ??

Přijde na to, jestli se ti ta funkce líbí. Mě ano.

Takový Gmail například o tobě sebere informací IMHO daleko víc. Pokud to toho hledacího řádku nenapíšeš "ahoj, jmenuji se František Kočička a heslo k mému internetovému bankovníctví je AUTO123" nebo nehledáš dětské porno, nemusíš se podle mě nijak bát.

Díky Vladimire. Posledni dotaz. Jak to tedy funguje - s tim odesílání do vyhledáváče ? To jako co píšu se automaticky "píše" na "vzdálenou" stránku ?? A potom mi to někde zobrazí (třeba pod nějakým tlačítkem) výsledek vyhledávání nebo jak to je ?? To "zaznamenávávní" stránek je pouze v tom adresním poli ??

Edit: taky oázka : Nějaký pohyb po stránce atp to tedy nesleduje ?? Resp. Kdybych třeba na všechny tsránky chodil přes seznam vyhledáváč tak o mě google praktikcy neví ?? Nějaký kliky (na jaký odkzay klikám atp) taky neshromažďuje ?? )

Google Chrome je poměrně bezpečný prohlížeč, určitě více než Internet Explorer. Chrome má totiž oddělené vykreslovací jádro od systému, takže se malware do systému bez vlastního potvrzení nedostane.
Jiné prohlížeče také slibují, že zablokují vyskakovací okna, ale v některých případech, bez použití nějakého doplňku se jim to nepodaří. U Google Chrome se mi ještě nikdy nestalo, že by se nějaké vyskakovací okno objevilo.
Zatím, co by mohlo u tohoto prohlížeče chybět je možnost instalace různých pluginů a RSS čtečka.

Chrome má totiž oddělené vykreslovací jádro od systému, takže se malware do systému bez vlastního potvrzení nedostane.

Jasně, kdežto vykreslovací jádro IE a kernel NT je to samé. Lidská naivita nezná mezí. A povídání o potvrzování bys měl přenechat někomu, kdo někdy aposň jednou viděl novější IE než IE 6 SP1.

Google Chrome to perfektně hlídá. Když je na stránce třeba slovo "Psojedy", stránka se zablokuje a nepustí se nic škodlivého do počítače.
Můžeš si vyzkoušet na psojedy.html
pokud si po zobrazení varovné hlášky zmáčkneš klávesovou zkratku Ctrl+A, slovo Psojedy i uvidíš, protože jinak je skryté a zablokované.
Zrovna tak je to s dalšími věcmi.
Před Antivirus 2009 tě však neochrání ani Google Platine.