Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Základní deska vs. Case

NAzdar!Potreboval bych poradit ohledne nove MB.Mám vybranou MSI K9N Neo-F V3 - nForce560, DDR2 800, PCIe x16, SATA II RAID, GLAN, 8ch audio, scAM2.Ale nevim,zda se mi vejde do case.Moje soucasna deska je MSI K8N Neo4-FI.Mám case EuroCase,450W,barva bílo černa(bohuzel nevim jaky typ).Dekuji predem za Vase odpovedi.

No pokud nepouziva SLI, kde je ten nForce stale jeste temer nutnosti, tak by mi prave ten nForce vadil o dost vic, nez to, ze je to deska MSI :!:

Jinak je pravda, ze MSI neni nic moc, ale neni to az zase tak hrozne, pokud chce usetrit a srovnatelna deska od Asusu nebo Gigabyte by vysla draz, tak jako takovou ekonomickou volbu bych si ji dokazal predstavit. Holt pro setrilky. :-)

tys asi moc počítačů nepostavil, když se tak blbě ptáš, že? :-)

1. Není důvod stavět na nForce, když výrobce CPU zároveň nabízí výkonný, spolehlivý a hlavně bezproblémový čipset (AMD 780G(X)/790GX)
2. Historické zkušenosti s nekvalitou nforce čipsetů (bugy, přehřívání, nekompatibilita) jasně hovoří pro AMD. Nepamatuju se, že by jakékoli čipsety od (tehdy ještě) ATI měly nějaký zásadnější bug...
3. srovnávat čipsety pro AMD s X48 pro Intel je naprostý amatérismus.
4. čipset má na hry naprosto marginální vliv. Jeho úlohou je podporovat hardware, který chceš používat (CPU, Graf. karta, disky apod.). Je logické, že takový BX440 čipset, ač ve své době špičkový, ti dnes bude k ničemu, protože podporoval max. P-III, SDRAM a AGP 4x...

Trochu k původnímu case: Eurocase je špatná značka na všechno.
Jejich skříně a zdroje jsou ideálně špatná kombinace, proto jsou laciné.
Co tam chceš dát za grafiku? Taky se může stát, že 450W EC
pofunguje tak na úrovni 350-300W slušné značky, o životnosti nemluvě.
Plechy a konstrukce skříní EC jsou polovražda.
Zkus laciné a kvalitní case bez zdroje Cooler Master Elite 330-335,
ale už jsem jedenkrát slyšel kritiku, neposoudil jsem.
Skříní najdeš stovky a o zdrojích najdeš dost informací i tady.

Gainward 9800gt uz tahne v pohode ted,athlon x2 4850+ee utahne taky v pohode a ramky ocz tez.Na vlastni oci mi to odzkouseli dneska rano na alze(nebo spis muj znamy).a ptal sem se jestli dam tuhle desku do tuhle skrine.nprmalme mi tady poradilI dva lidi(strucne jasne bez arogance)

OMG!!! Že to funguje 5 minut nastartované v BIOSu ještě neznamená, že to bude fungovat dlouhodobě a při hrách!

Zdroje v čase degradují, EC "papírové" zdroje pak doslova hoří. Ale dělej jak myslíš, až ti ten EC-krám odpálí desku, grafiku a HDD, tak to třeba pochopíš.

edit: a to už vůbec nemluvím o tom, že nekvalitní zdroje mají na svědomí nestabilitu PC, které pak tuhne, restartuje se, nebo padá do BSOD.

Staci k tomu zdroj 350W

To je mozne, protoze nekdy nezalezi az zase na tech xxxW, ale na znacce. Klasika je Eurocase 450W udrzi zhruba stejny vykon jako Fortron 350W. :-D A kdyz k tomu pripoctes zivotnost EC zdroje, tak je lepe si poridit nejaky znackovejsi. :-)

Já znám ještě horší značky než eurocase zdroj. Je to sice šmejd ale prodává se nejvíc :-D, aby ne když relativně slušná budka /z hlediska třeba mech. pevnosti-nedrnčí boky a z hlediska montáže/ plus zdroj 450w stojí cca litr.
Ke cti eurocase zdrojů bych řekl to, že když umírá tak většinou osamocen a nebere sebou další věci.