Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Extrémní zahřívání CPU

Zdravím :), potřeboval bych poradit, jestli má někdo zkušenosti s náhlým přehříváním CPU. Když nechám CPU vychladnout na takových 20°C, zapnu PC a po 5 minutách nečinnosti mi teplota vyleze na 45°C, po půl hodině už 70°C... Sestava je nová, řekl bych, že problém je spíše v procesoru, než v chlazení (žeby reklamace CPU?)... Odkaz na sestavu : http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?items=CCX01G GL01K5U01JW201JGG01IYL01J9W01H9A01LNE01
Předem díky za názory.

Hm, možná možnost je ta pasta. Zbylo jí tam dost málo jak jsem se díval. Abych se vrátil k první odpovědi.. Teplotu zjišťuji v BIOSu a v programu SpeedFan. Špatně uchycený chladič, to mám, protože z poloviny jej nelze uchytit díky novému inteligentnímu boxovanému chladiči od Intelu, který má 4 "hřebíky" do základní desky. Nejsem schopen je uchytit všechny. Jen dva. Dále.. napájení je vpořádku, není ani taktovaný, usoudil jsem, že je to zbytečné.

Yeh, to je jednoduché.. já ale mluvil o přychicení chladiče k CPU :D. Jsou tam 4 "hřebíky" (na chladiči), které mají otočný zámek a dají se odemčené posouvat nahoru a dolů. Problém je v tom, že nemám ponětí, jak to přichytit, respektive zkoušelo to už asi 5 lidí a ani jednomu se to nepovedlo včetně mě. Nesetkal se někdo s takovýmto přichycením a nemohl by poradit .. ?