Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Partition Magic

Na HDD 40G,rozdělený na C a D na notu jsem pomocí partition magic spojil C ještě s prostorem "PQ service".Po
provedení úkonu a restartu PC už nenaběhl systém. Poraďte mi prosim, jak s toho ven?

Tuším, že tuhle "partyšnu" mají Acery jako servisní - slouží pro start/obnovení OS. Pokud nyní notebook (OS) nenabíhá, a opravdu se jedná o Acer, tak snad použít dodaná CD a pokusit se obnovit OS (měly by tam být 2 volby, u jedné z nich to hlásí, že přijdeš o data - takže tu doporučuju vynechat;-)), spíš mě udivuje, proč jsi to vlastně spojoval, ale to už teď asi nevyřešíme.

Budete muset nejdříve ty oddíly, která zůstaly (byť třeba nečitelné) zrušit. To asi to recovery CD neumí. Možností je několik, např. fdisk, PartMag pro DOS či instalační CD XP s tím, že pomocí něj oddíly zrušíte, ale instalaci nezahájíte (takže si ho můžete pučit třeba od souseda, toto za porušení licenčních podmínek považovat nelze). Pravděpodobně i takové UltimateBootCD má v sobě nějaký nástroj na zrušení oddílů.

Toto patří pod původní dotaz:
Je to spekulace, ale kdybyste místo merge partitions PQ service zrušil a o toto místo oddíl C zvětšil, pak by to pravděpodobně dopadlo tak, jak jste si přál. Maximálně s poškozeným zavaděčem. Nejsem obeznámen s tím, jak to má ACER udělané, znám situaci u ASUSu.
Ale to je Vám teď už asi houby platné.

Ten servisní oddíl bývá fyzicky až na konci disku (říkám bývá), tak se divím, že to dovolil PM spojit. To servisní (recovery) CD by snad mělo fungovat i bez toho oddílu, ne? Mám taky Acer a těch CD je několik, system a recovery - mrkni do dokumentace.

Pavel