Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno HDD porucha (plotny OK, elektronika KO) - jde to opravit?

Prosím o radu,
zjistil jsem, že můj porouchaný napájecí zdroj u externího disku s sebou vzal i harddisk. Nicméně samotný řadič externího disku to přežil. Zajímavé, ale jde mi hlavně o ten hard-disk.

Na HDD by měla být data nepoškozena, alespoň doufám. Pokud nyní připojím disk k normálnímu napájení, tak ani náznak rozběhu. Jen spodní deska s integrovanými obvody začně čoudit v místě viz. obrázek. A cín se v tom místě snad i rozteče.

1) Ptám se tedy, jaká je šance, že disk půjde opravit.

2) Nerad bych při reklamaci riskoval, že mi disk někdo při řízení vymění za nový a tento zahodí. Doufám, že to nehrozí, pokud se o tom zmíní, že chci disk určitě nazpět.

3) Může být obsahem reklamace i záchrana dat?

4) Ta deska vypadá, že by šla snadno vyměnit? Dá se sehnat jinak, než koupí nového disku.

5) Nebo to není tak jednoduché a je to lepší dát nějaké spec. firmě? Na kolik by to vyšlo?

[561-ip1010892-jpg]

Jak jednoduše na záchranu smazaných souborů z harddisku? (reklamní článek) (los)

1.) šance je velká, ale drahá
2.) pochybuji, že při reklamaci vrátí vadný disk
3.) záchrana dat není součástí reklamace
4.) většinou se to řeší výměnou desky ze stejného typu disku, samostatně se nesežene
5.) specializované firmě ano, ale jen v případě velmi cenných dat, za jejichž záchranu jsi ochoten dát cenu v řádu tisíců kč

Některé firmy udělají odhad úspěšnosti záchrany zdarma, některé si účtují posouzení.
Nejsem z oboru, jen laik s trochou přehledu, ale snad se nepletu, kdyžtak mě někdo opravte.
www.tdp-ontrack.cz