Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Teplota CPU

Zdravim,
je mi jasné,že toto je věčné téma,ale mám obavy o své nové cpu.
Bez zátěže má teplotu okolo 50°C,ale když ho zatížím tak vyskočí i na 70°C a to se mi vůbec nelíbí.
Dělám ve 3D aplikacích,takže často render běží i hodiny pří tak vysoké teplotě.
Jedná se o procesor Intel Core 2 Quad Q6600 2,4Ghz
Co si o tak vysoké teplotě myslíte?

Moc děkuji za odpovědi!

Jestli máš boxovaný procesor (originál od intelu), tak ho vyměň za jiný s hypepipe trubicemi - lepší chlazení, nižší teplota, menší hluk, ale budeš do toho investovat.
Procesor by měl mít pojistku - při vysoké teplotě se automaticky podtaktuje (zpomalí), dělá to bios nebo soft od výrobce základní desky. Když je kritická teplota, většinou se počítač stane nestabilní.
3D aplikace by měla využívat při renderování výkon grafické karty. V dnešní době jsou výkonnější než procesor, ale záleží na typu.

Tenhle typ renderu využívá CPU a to naplno.
Chladič tam mám starší,který sem měl v boxu ke staršímu dvoujádru.Počítač je stabilní a vše běží naprosto v pohodě.Hned co přestanu renderovat,teplota spadne tak na 55.