Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde odchozí pošta

Dobrý den,
mam přeinstalovaný PC s SP3 a zničeho nic mi v Outloku Microsoft 2003, TheBat ani Outlooku Expres neodejde e-mail.
Vlastně odejde, vše se jeví v pořádku, ale není doručen. Žádnou chybu to nehlásí.
Na druhém PC v domácnosti to funguje, u poskytovatele chyba není.
V nastavení účtu je vše dobře.
Nevíte prosím, kde by mohl být problém?
Děkuji

V nastaveni vse dobre asi nebude, ked to nefunguje. Porovnal by som nastavenie SMTP s tym druhym PC, je mozne ze je nutne pouzit smtp tvojho prevadzkovatela pripojenia, ked to na druhom PC ide tak to pozeraj tam. Ked su nastavenia zhodne tak to moze byt zavirene (inac si neviem predstavit ze sa nieco v PC tvari ako smtp na ktory to mas asi vsetko presmerovane). Skontroloval by som aj subor hosts.

Internet na tom PC funguje? Bol ten PC len preinstalovany alebo nanovo nainstalovany vcetne formatovania? (a z jakeho dovodu?)

Zprovoznila jsem Outlok Expres, který má syn a po nastavení jsem vše kontrolovala. Vše je stejné.
PC jsem komplet naformátovala a nainstalovala XP, jelikož byl už moc přeplněn a blbnula mi Opera (stránky šly děsně pomalu), Explorer nechtěl načítat stránky, jen problikávaly. To se mi začalo dít i nyní.?????
Nejprve e-maily šly a zničeho nic odeslání nefunguje. V bráně firewall jsem nikdy nic nenastavovala, nemám tam přidat nějaké vyjímky? Není problém v SP3? Co je soubor hosts?
Divné. Když se připojím přes kartu 4G od T-Mobile, odejde to (i přijde).
Děkuji

Porovnaj teraz nastavenie SMTP servera v nastaveni uctov outlooku, s druhym PC. Ked je to zhodne tak to PC je asi zavirene. Subor hosts je subor na disku, s nazvom hosts.

P.S: prescanuj PC pomocou napr. programu superantispyware, a aj nejakeho antiviraku (su aj zdarma, google.com)

U koho máš e-mail ??? Jestli u tiscali, tak naše rodina to tam má taky a taky to nejde (jen psát mejly přímo ze serveru). Přes outlook ani ťuk. Vím, že tiscali posílal něco o zlepšování služeb, možná zrovna něco předělávaj...

Mam v PC Ad-Aware a SuperAntiSpyware, to spouštím pravidelně.
Účet mam na t-zones a centrumu. Dříve šlo vše OK.
Soubor hosts jsem otevřela v Poznámkovém bloku, ale byl to spíš jen popis, k čemu soubor je.
"Toto je uk zka souboru HOSTS pou§ˇvan‚ho slu§bou Microsoft TCP/IP for Windows.
#
# Soubor obsahuje mapov nˇ adres IP na n zvy hostitel…. Ka§d polo§ka
# by mŘla bět na jednom ý dku. Adresa IP by mŘla bět umˇstŘna
# v prvnˇm sloupci a mŘla by bět n sledov na odpovˇdajˇcˇm n zvem hostitele.
# Adresa IP a n zev hostitele by mŘly bět oddŘleny nejm‚nŘ jednou
# mezerou.
#
# Koment ýe (jako napýˇklad tento) lze vkl dat na jednotliv‚ ý dky
# nebo za n zev hostitele, koment ý je urźen znakem '#'.
#
# Pýˇklad:
#
# 102.54.94.97 rhino.acme.com # zdrojově server
# 38.25.63.10 x.acme.com # hostitel klient… x

127.0.0.1 localhost

na hosts soubor se zatím vykašli, zkontroluj jak máš nastavený smtp server - viz předchozí odpověď mm..

Účet mam na t-zones a centrumu

to znamená že pokud stahuješ maily do svého poštovního programu, máš pop3 servery na počítači nastavené na t-zones a centrum.
ale odesílací server je vždy podle tvého providera - pokud nevíš správný smtp server, zeptej se u vás.

POP3 - tam kde máš schránku, je to na stahování pošty. Čili máš třeba schránku popleta@atlas.cz, nastavíš POP3.atlas.cz ono se ti to přihlásí do schránky a stáhne poštu.
Na odesílání pošty slouží SMTP. To nemá s tvou schránkou nic společného, pouze se serverem, který ti tuto službu (odeslání) poskytne. Některé freemejly (třeba seznamácký) tuto službu poskytují když u nich máš schránku. Nejjistější ale je, nastavit si SMTP poskytovatele tvého připojení, jelikož to bude fungovat s jakoukoli schránkou.
Příklady. Máš schránky na atlas.cz, na centrum.cz a na tiscali.cz, připojuješ se přes UPC (ten komu platíš za internet).

pepik@atlas.cz
POP3.atlas.cz
SMTP.upcmail.cz

pepik@centrum.cz
POP3.centrum.cz
SMTP.upcmail.cz

pepik@tiscali.cz
POP3.tiscali.cz
SMTP.upcmail.cz

-------------------------------------------------

edit://takže u tebe to bude něco jako:

reny09@t-zones.cz
POP3 pop3.t-zones.cz (stahování pošty)
SMTP smtp.upcmail.cz

reny09@centrum.cz
POP3 pop3.centrum.cz (stahování pošty)
SMTP smtp.upcmail.cz (odesílání pošty)

Samozřejmě nevím, přes koho se připojuješ (komu platíš za internet), použil jsem UPC.

Díky za krásné detailní popsání, ale SMTP a POP3 jsem nastavovala mockrát a zprovozňovala i kámoškám. SMTP mam číselné od S4Net.To je opravdu dobře. Už jsem v bráně firewall zkusila přidat i povolené vyjímky a stále nic. Je divné, že přes PCMCIA kartu e-maily fungují.
wifi:
odchozí - 93.91.48.20
příchozí - pop3.t-emai.cz

T-Mobile
smtp.t-email.cz
pop3.t-email.cz