Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno 2 grafické karty

Chtěl jsem se zeptat - nemá někdo, prosím, skušenosti s provozováním 2
grafických karet na jednom stroji?
Mám přebytečný monitor a starou grafickou kartu, která by mohla fungovat
jako sek. zobrazovací zařízení. Teoreticky by to zřejmě mělo jít -
jedna karta AGP druhá norm. PCI
Díky za každou radu.

Problém je wxp home,ktorá nepodporuje viac samostatných grafických adaptérov-výnimka je sli/crossfire režim,keď systém vníma tieto grafiky ako jeden jediný celok a vista,kde všetky inštalované grafické karty musia mať rovnaký typ ovládača,t.j. buď xpdm alebo wvdm,čo môže byť problém pri miešaní starých a nových graf.kariet,pokial tá stará nemá ovládače integrované v systéme a už nemá ovládač priamo pre vistu od výrobcu,vtedy dostane prednosť grafická karta,ktorá má wvdm ovládač a ostatné vista automaticky vypne a neustále na to pri každom štarte,reštarte upozorňuje,že boli nájdené adaptéry vga,ktoré nemajú zodpovedajúce ovládače a boli v záujme zachovania integrity systému vypnuté.Pokial sú vo viste spolu grafiky,z ktorých má jedna nainštalovaný wvdm ovládač a pre ostatné je k dispozícii len xpdm ovládač,buď ich vista vypne a ponechá len grafiku s vwdm ovládačmi,alebo treba cez správcu zariadení reinštalovať vwdm ovládač na xpdm a doinštalovať xpdm ovládače pre zbytok grafík,pokial sú časom k dispozíci vwdm ovládače pre všetky grafiky v systéme,treba ich reinštalovať obvyklým spôsobom,alebo cez správcu zariadení zmeniť typ ovládača u každej karty bez reštartu systému a dovoliť reštart až po kompletnej zmene všetkých grafík,aby nedošlo k vypnutiu systémom pri grafikách,u ktorých nebola ešte zmena prevedená. Pokial sú všetky grafiky nainštalované vo viste s xpdm ovládačmi/xpdm-spätne kompaktibilné s windows xp/,vypne sa aero a directX10.Windows XP a nižšie majú len jeden typ ovládačov,tam je jedna grafika primárna,ktorá sa zúčasťňuje pri bootovaní systému-to treba nastaviť v biose a ostatné sú brané ako sekundárne, obraz sa na nich objaví spravidlôa až po kompletnom nabehnutí systému.Vo wxp a nižších môže nastať ešte jeden problém-pokial grafická karta nemá pripravené ovládače na to,že bude grafikou sekundárnou,nemusí na nej fungovať 3D akcelerácia pomocou directX a v niektorých prípadoch zlyhá prehrávanie videa na sekundárnom a ďalšom monitore/častý problém na nv gf2,nv gf2mx,nv gf4,tnt2ultra,riva128/ Posledný ,dosť nepríjemný problém,ktorý môže nastať ,sa týka priamo použitia starších graf.kariet je verzia pci,pre ktorú boli karty robené,dnešné dosky majú pci rev.2.2 a vyššiu a väčšinou podporujú už len 3.3V napájanie,niektoré staré grafiky boli robené na pci rev.1.1/2.0 a vyžadujú 5.0V[ešte staršie karty pre pci 1.0/1.1 vyžadovali 12+5V],takže v nových doskách fungovať nebudú

Zdravím, mám NVidia GTX 285 cca rok starú, ak by som chcel dokúpiť druhú kartu, musí byť presne rovnaká, alebo stačí N285GTX čo je novšia, ale cca rovnaká. Použiť ich chcem na jednu obrazovku.
Z toho vyššie som pochopil, že by mali byť rovnaké, ale úplne rovnaké? Neviem či by som ešte takú istú zohnal...
Ďakujem

...lze kombinovat kartu různých výrobců, s různým BIOSem, jen musíte stále zachovat, že se jedná o dva stejné modely (tedy například dvě GeForce 8600 GTS). Můžete dokonce spárovat jednu výrobcem přetaktovanou a jednu nepřetaktovanou kartu (v SLI poběží obě na taktech té pomalejší). Pomocí jednoho triku s Coolbits (hodnota nastavena na 18, nebo 1A, chcete-li ještě přetaktovat) můžete spřáhnout i dvě karty s různou velikostí grafické paměti (např. GeForce 8800 GTS 640 MB a 8800 GTS 320 MB).

http://extrahardware.cnews.cz/sli-vs-crossfire-nej en-v-directx-10-hrach?page=0,1