Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Koupě větráčku

Dobrý den. Zjistil jsem, že mi vcelku pěkně hřeje celý PC (v everestu jsou teploty Procesoru až 70°C a MB až 60°C. Proto jsem začal uvažovat o novém větráčku... Nechtěl bych si z PC udělat nějakou hlasitu kraksnu (teď běhá tak akorát (průměr)). Proto bych se vás chtěl zeptat na nějaké tipy. Spíše, abyste mi řekli, kolik by měl mít větráček otáček, hlasitost. proud vzduchu atp... Cena tak do 500-600 (kdyby to šlo)...
Změna kategorie, původně: Periferie (Kurt)

Vždyť to je značkové PC Hádám Fujitsu-Siemens Esprimo Edition? To se nesmí hřát. Pokud se to hřeje, je tam něco špatně. Pokud je tam něco špatně a je to v záruce, tak to reklamujte. Ta grafika je tam přidaná, že? Co je to zač?

To se fakt nesmí hřát. Je to asi tak, že na CPU sedí chladič, od chladiče vede tunel do zdroje a teplo ze zdroje vychází zadem ven. To PC sedí někde pod stolem, nebo je kolem něj aspoň trochu místa? Pokud je tam místo, jsou snad jen dvě možnosti: 1. Špatně usazený chladič CPU (stane se při výměně, když je technik lempl) 2. nízký výkon ventilátoru zdroje.
Podle toho, která z těch 2 příčin to bude se musí odvíjet řešení.

Můžeš mi sem napsat výrobní číslo toho PC? (je na té stříbrné samolepce nahoře)

jo,,znát to je... Kde si to vzal že byl v něměcku ?? To je pro zajímavost...

Spíše mě zajímá ten problém. Myslel jsem, kdybych tam nějako zespodu(zeshora) chytnul nějako věrák tak by to foukalo...

Edit: Doufám, že to že sem dal to číslo na net tak s tim nebudu mit problémy :-D

Ten vzduch do skříně to nasává před přední masku a vyfukuje zadem. Můžeš se podle toho zařídit - tzn. buď dát ventilátor ke zvýšení množství přiváděného vzduchu dopředu (ideálně dolů, poblíž HDD) nebo naopak k vyhánění teplouše ven, tedy dozadu (ideálně nahoru, nad zdroj).