Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Debian, Webmin - otevření portů

Mám Debian Linux a nastavil jsem si přes Webmin různá filtrovací pravidla. Potřeboval bych ještě otevřít port, abych mohl vzdáleně PC zapnout a ovládat. Udělal jsem to tak, že jsem do tabulky NAT a řetězce PREROUTING přidal pravidlo, kde jsem nastavil:
Akce: Cíl NAT
IP a porty pro DNAT: 192.168.2.114 Rozsah portu: 10002
Síťový protokol: TCP
Cílový TCP nebo UDP port: 10002
Vyzkoušel jsem to nejdříve v místní síti a vše fungovalo - PC se vzdáleně zapnul.
Když jsem ale chtěl to udělat z vnější sítě, už to nefungovalo.
Nemusí tam být ještě něco jiného nastaveno (třeba nějaké přesměrování), když normální rozhraní pro internet je eth0 a tento PC se nachází na eth2?

Aleši, že ty s tím tučnákem ale bojuješ :-)

Takže obecné zásady:

1. musí fungovat forwarding na routeru
2. musí fungovat maškaráda (NAT) pro PC za routerem
3. musí fungovat routing (správné routovací tabulky na všech zúčastněných PC)

Přiznám se, že netuším jak chceš zapínat PC na portu 10002/TCP, rovněž netuším, jak spolehlivě pracuje webmin (já si pravidla pro netfilter píšu sám)

Tak ty porty ještě nefungovaly, protože nebyly úplně nastavené. Bude stačit, když přidám do iptables tyto pravidla?
-A PREROUTING -p tcp -m tcp -i eth0 --dport 10993 -j DNAT --to-destination 192.168.2.114:10993
-A POSTROUTING -p tcp -m tcp -o eth0 --dport 10993 -j SNAT --to-source 192.168.2.114:10993

Chci, aby když nastavím ve Windowsu port pro vzdálenou plochu, abych mohl vzdáleně PC spravovat.