Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefunkčnost Internetu Exploreru 7 po odinstalování IE8

Po odinstalaci IE8 beta provedené podle návodu získaného na Poradně (tj. odebrat komponentou ovládacích panelů) se po spuštění IE7 nedostanu do žádného menu a po odeslání adresy mi program spadne.

Standardní metody na této Poradně získané jsem použil následujícím způsobem:
a) v nouzovém systému odvšivit Superantispywarem a následně Spybotem (nic nenalezeno)
b) nainstalovat originální IE7 stažený ze stránek MS
c) pomocí programu (nemohu si vzpomenout na jeho jméno, doporučuje jej Kmochna) reinstalovat IE7 z CD se systémem

Nad to jsem v několika případech zkoušel vymazat všechny zmínky o IE v registru a smáznul všechny jeho adresáře; ani to nepomohlo.

Vždy však stejně skončím jako na začátku, tj. pádem programu.
Pokoušel jsem se o to vícekrát; vždy se vrátím obnovou do výchozího stavu a zkouším znovu. Někdy mi ten nově nainstalovaný IE7 padá bez výstrahy, jindy hlásí chybu typu "Instrukce na adrese xxxxx odkazovala na xxxxx, s pamětí nelze provést operaci: read".

Reinstalace z CD se nedokončí, protože obdržím hlášku: "Iesetup.dll neobsahuje položku IEAccessSysInst".

Ne, že by mě u tohoto programu cokoliv překvapovalo a že bych bez něj nemohl žít, ale myslím si, že by jako součást systému fungovat měl. Nevíte, co s tím ?

...je nerozum

Díky za příhodný eufemismus.

Jinak má současná situace po Tvém sdělení mi připomíná starý židovský vtip, jak rabín pomocí velkého množství neortodoxních metod léčil Kohnovi slepici a když tato asi po třech procedurách zašla, rabín konstatoval, že je to škoda, protože měl ještě tolik nápadů...

Díky, ale tenhle DialFix patří k těm mnoha metodám, co jsem už včera marně vyzkoušel.

Jinak já teď nejsem u dotyčného počítače, tak bych se Tě chtěl zeptat, jak se jmenuje ten program, co jsi v jedné diskusi doporučoval na opravu MSIE.

Mám pocit, že to mělo v názvu "Windows Manager" nebo "Windows Controller". Chci si ho totiž koupit, udělal na mne ten nejlepší dojem.

Doma mi IE nechodí, tak bych ho nemohl zaplatit...

porovnej (nechce se mi psát nahraď a spustˇ:-)) ie.inf z adresáře inf z funkční sedmičky a z tvé nefunční.

[IEAccess.Reg]
11,,rundll32.exe,,,"iesetup.dll,IEAccessSysInst 0"

;
; NOTE: We don't register this file here since it needs
; to be registered after all of the wbem stuff
; since it requires the mof compiler. Instead, it
; gets registered by syssetup.inx
;

Soubor ie.PNF smazej.

Tak jsem to nakonec vyřešil, a co je příznačné, naprosto lamoidně-primitivním způsobem, bez použití jakýchkoli restitučních programů.

Z registrů jsem odstranil větve Internet Exploreru a z adresářů Windows a jeho podadresářů \inf a \system32 všechny složky a soubory, začínající "ie" (ve vlastnostech zkontrolováno, zda se týkají Internet Exploreru).

Zjistil jsem totiž, že v rámci update bylo na PC několik neříkám instalací, ale složek s různými verzemi IE7. Zřejmě to chtělo nějak sjednotit, což se mi pravděpodobně povedlo.

Děkuji hlavně Kmochnovi za inspiraci s tím souborem ie.inf, tam jsem se odpíchl. Zjistil jsem totiž, že IE funguje i bez něj.

Předpokládám, že tahle invazivní metoda není úplně košer a že časem se projeví nějaké závady, ale momentálně mi IE funguje, což bylo účelem takto vyvolaného threadu.