Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nefunkčnost Internetu Exploreru 7 po odinstalování IE8

Po odinstalaci IE8 beta provedené podle návodu získaného na Poradně (tj. odebrat komponentou ovládacích panelů) se po spuštění IE7 nedostanu do žádného menu a po odeslání adresy mi program spadne.

Standardní metody na této Poradně získané jsem použil následujícím způsobem:
a) v nouzovém systému odvšivit Superantispywarem a následně Spybotem (nic nenalezeno)
b) nainstalovat originální IE7 stažený ze stránek MS
c) pomocí programu (nemohu si vzpomenout na jeho jméno, doporučuje jej Kmochna) reinstalovat IE7 z CD se systémem

Nad to jsem v několika případech zkoušel vymazat všechny zmínky o IE v registru a smáznul všechny jeho adresáře; ani to nepomohlo.

Vždy však stejně skončím jako na začátku, tj. pádem programu.
Pokoušel jsem se o to vícekrát; vždy se vrátím obnovou do výchozího stavu a zkouším znovu. Někdy mi ten nově nainstalovaný IE7 padá bez výstrahy, jindy hlásí chybu typu "Instrukce na adrese xxxxx odkazovala na xxxxx, s pamětí nelze provést operaci: read".

Reinstalace z CD se nedokončí, protože obdržím hlášku: "Iesetup.dll neobsahuje položku IEAccessSysInst".

Ne, že by mě u tohoto programu cokoliv překvapovalo a že bych bez něj nemohl žít, ale myslím si, že by jako součást systému fungovat měl. Nevíte, co s tím ?

Tak jsem to nakonec vyřešil, a co je příznačné, naprosto lamoidně-primitivním způsobem, bez použití jakýchkoli restitučních programů.

Z registrů jsem odstranil větve Internet Exploreru a z adresářů Windows a jeho podadresářů \inf a \system32 všechny složky a soubory, začínající "ie" (ve vlastnostech zkontrolováno, zda se týkají Internet Exploreru).

Zjistil jsem totiž, že v rámci update bylo na PC několik neříkám instalací, ale složek s různými verzemi IE7. Zřejmě to chtělo nějak sjednotit, což se mi pravděpodobně povedlo.

Děkuji hlavně Kmochnovi za inspiraci s tím souborem ie.inf, tam jsem se odpíchl. Zjistil jsem totiž, že IE funguje i bez něj.

Předpokládám, že tahle invazivní metoda není úplně košer a že časem se projeví nějaké závady, ale momentálně mi IE funguje, což bylo účelem takto vyvolaného threadu.