Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lze forwardovat port na routeru pro DHCP LAN?

Viz titulek...

Nejspis je to pro sitove guru ponekud nablbla otazka, nicmene tento problem mi bude dano v dohledne dobe resit. Router je tento, LAN je konfigurovana pres DHCP. Je treba resit /sorry, trochu piratska problematika/ pristup na DC++, Torrent a "nevimjakejeste" sdilene site. Vim, jak forwarding nastavit, ale unika mi, kterym zpusobem nastavim rozsah DHCP adres pocitacu v LAN tak, aby byly vsechny forwardovany pres tentyz port (je jedno jaky, to uz osefuju). Je to vubec mozne?

PS: Nepiste, plz, ze mam nastavit diskretni identifikaci v siti - uzivatel to nechce (ruzni lide s ruznymi pecky), i kdyz to tak nejspis stejne dopadne...

OK, rozumim a vsem dekuju za odpovedi. Dovolim si ovsem polozit otazku trochu jinak:

Predpokladejme, ze ty porty budou tedy rozdilne (na kazdem PC a jeho klientovi nastavim jiny - to uz bych uzivatele presvedcil), popr. ze bude pripojen pouze jeden PC (nebo bude pouze jeden stahovat). DHCP je dogma, to menit nesmim. Lze tedy forwardovat porty pouze pro jeden PC na DHCP? Pokud jo, jak?

Ale to nepotrebujes menit. Nikde neni receno, ze ve dvou sitich oddelenych routrem nesmis mit stejne MAC. To funguje naprosto bez problemu.

Roz(h)reseni:

Toz jsem to nakonec provedl vyhrazenim DHCP adresy na konkretni MAC. Zakaznik chvilku brblal, ale kdyz jsem mu dodal /mnou/ vypracovany postup (s obrazky :-)), jak zjistit porty v jednotlivych klientech a zpusob nastaveni forwardingu v routeru, souhlasil. Timto dekuju vsem zucastnenym (zvlaste mistim sitovym guru TW a JRE) a znacim vyreseno.