Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak poznám špatnou RAMku?

Zdravim, mel bych takovy dotaz. Dokoupil jsem si 4GB Pameti 2x2gb, ale kdyz jsem je dal do PC, tak asi tak po 20 minutach hrani se PC na chvilku sekne a kdyz se znova rozjede tak obrazky za vterinu klesnou z puvodnich 60 tak na 15-20 a seka se to. Pomuze kdyz ze hry uplne vyjedu a spustim znovu, ale do 5 minut to udela znova, muze tohle delat spatna RAMka? Mam Visty 64Bit. a celkove RAM 4x2GB.

Nejdřív vyzkoušej jestli to nedělá když osadíš jenom jednu nebo max dvě ramky. Pak ramky můžeš přehodit a vyzkoušet další. Podle mě to bude dělat v jakékoliv kombinaci a tak zjistíš že to ramkou není.

Jinak já měl kdysi kombinaci 4*1 a občas mi hodila hra modrou. Zkoušel jsem postupně po jedné ramce a vadná byla ta poslední, s ní vista ani nenaskočila. Memtest neukázal nic.

Tipuji to na nějaký spuštěný program nebo přehřívání grafiky, zkus ji ofukovat. Zkus hrát s odpojeným lan-internetovým kabelem. Poslechni jestli při té pauze necvaká hdd /nebo nesvítí/.