Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem System Hardware abnormal...při najíždění PC?

MB BXmaster i440.Kdysi mi pomohlo vypnout CPU FAN a hlaška zmizela.Zaboha si nevzpomenu na přesné umístění v biosu a nazev kde to vypnout.Mám podezření že si z tím hráli a dali Load defauld system bios a zas to řve.Kdyby to nebyl ten větrák co by to mohlo jěště byt?Hlaska po chvíli zmizí a Wokna najedou v poho.:-(

[mod]zmena kategorie (mif)[/mod]

Může to být nějaká abnormalita monitoringu, která se této (staré ale dobré) základní desce nelíbí... Např. sledování otáček větráků, sledování napětí na zdroji, sledování teploty a podobně... Měl bys v Biosu zkontrolovat hlídané parametry a jejich hodnoty, případně nastavit jejich monitoring na Disabled, pokud si budeš jistý tím co děláš...

Vypl sem v biosu " CPU Plug and play" CPU FAN detected a už to neřve.A ještě jedna otazká když znáš ten board.Mám CPU 850MHz(celeron) a zjistil jsem že deska umí násobit 8,5x ve 100MHz/33 tak sem to tam zadal manualně.Junioři tam měli 100x4 . To znamená že jim CPU jel jen 400MHz?

PS: ani sem si nevšiml tvýho novýho avataru!! Až ted:-D

Mno,umí násobit ve 100/33MHz až 9,5x mi potvrdil kejši prodejce,ale je to prý na hraně.V manuálu je 8x,ale v biose povoluje 9,5x.Proto sem tenkrát volil 850MHz CPU.Nn,z tou hlaškou to nic nemá vypl sem CPU-FAN detected aje ticho.Kejši mi vyhořel FAN a já kupil nový a od ty doby to musím mít vyplé...

Pozor na napätia. U zákazníka to robilo niečo porobné, pozrel som čo loezie zo zdroja a 12V napätie bolo prektočené takmer o jeden volt. Navrhol som mu výmenu zdroja, ale odmietol, že ak to vydržalo do teraz, vydrží aj ďalej. O 7 dní mu zdochlo PC, vadná dosla a pošiel aj disk.