Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Převod dat FAT32, NTFS

Dobrý večer. Mám nový počítač se 2 fyzickými HDD (nový, systémový NTFS + úložný s daty vyndaný ze starého kompu, který má FAT32). Začínám mít problémy s úložným diskem, tedy s FAT32. Chtěl bych to vyřešit jeho převodem na NTFS, ale předtím si chci zazálohovat všechna data. A tady je můj skutečný problém. V mých WIN XP sice disk FAT32 vidím včetně všech souborů a adresářů, ale jakmile se pokusím o zkopírování dat na jiný disk, tedy dočasně na ten systémový NTFS, tak to nejde. Zkoušel jsem to jak přes "drop&drag" ze dvou oken průzkumníka, tak i přes Total Commander verze 7 (TC však ani není schopen veškerý obsah disku FAT32 načíst a různě mrzne). Můžete mi poradit, jak mám ty data zkopírovat (jaký prográmek k tomu využít, ev. jak to vůbec mám provést) ? Vím, že by fungovalo nabootovat z nějakého live OS, ale nemám k dispozici žádné takové boot CD, resp. jedno užitečné mám (Ultimate Boot CD 4.1), ale tam nevidím naopak ten systémový disk + nevím jak zapnout podporu pro dlouhé názvy souborů. Nechtělo by se mi to pak probírat a všechny názvy měnit (těch souborů jsou tam samozřejmě tisíce)

OS chtěl zkontrolovat konzistenci, ale to jsem ho nenechal, resp. poprvé ano, ale začal hlásit nějaké chyby v souborech a začal je převádět na dočasné soubory *.chk, tak jsem mu to někde v půlce zatrhul

Pokud máš problém číst na tom disku s FAT32 data, tak příkaz convert nepoužívej. Podle toho co čtu, máš zřejmě nabořenou FAT a to by asi convert nerozdejchal. Takže nejdřív nějaký program na záchranu dat, všechno zazálohovat a potom nejlépe formát a to rovnou v NTFS.