Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem MSI P6N SLI - přetaktování procesoru

Dobrý den, mám dotaz na tuhle desku a to ohledně přetaktování. Máte někdo zkušenosti s deskami od MSI a taktováním procesoru? A kolik se vám nejvíce podařilo z procesoru vyždímat? Mám procesor E6850 dual core 3.00Ghz a aktuální bios a už při přetaktu o 200Mhz dokonce i s mírným zvýšením napětí procesoru je systém nestabilní. Děkuju za případné odpovědi.

Jinak pokud to přetaktovat nepůjde je možné že je to i cpu. Ale měl sem ten procesor a na 3,6 přetaktovat šel.

Před dvěma dny jsem objevil takového malého ďáblíka v podobě E5400, mám ho v "stahovacím pc" a šel z 2700 na 3600 bez mrknutí oka a bez zvýšení napětí.

No, tak sem v biosu manuálně nastavil fsb na 1480 (1480:4 = 370FSB x 9 dělička = 3330Mhz), paměti z 800Mhz na 667Mhz, na časování sem nesahal, defaultně v záložce memory v CPU-Z mám 5-5-5-18 a DRAM frekvenci 400Mhz, dělička FSB:DRAM 5:6. Napětí CPU v biosu sem zvýšil o 0.1V a pak i o 0.125V tedy v CPU-Z to ukazuje na 1.36V. Zvýšil sem i napětí na pamětech z defaultních 1,8V na 1.9V zapnu Orthos jede sotva pul minuty a šlus ende to zamrzne. Já už vážně nevím, může za to časování pamětí třeba? Nebo že mám 4x1GB Corsair 800Mhz? Prostě nad 300Mhz se nedostanu vůbec, stabilní to mám jen když dám FSB na 350Mhz.
V CPU-Z v záložce SPD v Timings Table mám ze dvou sloupců pokaždý jiné časování:
1. sloupec 270Mhz a časování 4-4-4-13-15
2. sloupec 400Mhz a časování 5-5-5-18-22 to je v pořádku?

Všechny 4 moduly paměti mám stejný typy i časování na nich na nálepce. Asi vážně to je tou deskou :-p