Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Změna disku

Když jsem instaloval Windows XP profesional tak se vytvořil disk C naformátoval a dokončení instalace jsem otevřel Tento počítač a místo disku C byl disk H chtěl bych se zeptat jak udělám abych měl disk C?

instaloval jsi na disk který už nějaký systém obsahoval, který byl rozdělený na více oddílů a instaloval jsi až na další, máš v počítači ještě jeden viditelný disk.

čili všechno vyhoď co tam nepatří, a začni znovu. windows tě při instalaci nenápadně upozorňuje, kam instaluje - je to v modré textové obrazovce, kde se prá zda zachovat nebo přeformátovat nalezený oddíl.

záleží co tvůj bios umí zakázat: položku usb legacy support, případně usb storage. jestli máš usb klávesnici, tak aby sis ji pro bios neznefunkčnil.

existvala i utilita pro změnu písmene nainstalovaných windows. chce to ihned po instalaci dokud tam ještě nejsou žádné aplikace změnit písmeno čtečky (a dvd) ve správci disků na něco normálního, pak použít to přejmenovávací utilitu a restart. nanejvýš se to nerozjede.

ako vravim, nespravis to uz nijak a z nikade. okrem zmeny pismena disku by si musel zmenit niekloko tisic zaznamov v registroch systemu (a to mozes rovno volat do microsoftu = nemozne) + boot sektor (to mozne je, ale bez zmeny ostatnych veci v systeme - vid. registry) ti je to nanic.