Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nefunguje mi integrovaná zvuková karta

Zdravím,dneska jsem si sestavil PC,nainstaloval os XP,deska obsahuje integrovanou zvukovku (Game port),ovladač se mi po instalaci vůbec nedetekoval a win ho nenainstaloval,grafika v pohodě ta se integrovala bez problému,tak sem zkusil pro zvukovku vyhledat vhodný ovladač,nainstaloval sem ho a nic,zvuk mi vůbec nehraje,ani nešumí repráky,prostě je to mrtvý,v čem je problém neví někdo ?

No ve správci zařízení bylo neznámé zařízení se žlutým vykřičníkem,Multimediální zvukový adaptér,ale když sem ho chtěl aktualizovat nikde to nenašel,a po tom co jsem tam měl nainstalovaný ten ovladač již tam ten vykřičník není,nebo spíž otazník,co se týká biosu tak nevím,ale koukal sem se bylo tam něco AC98 audio na enabled,možná že to není to správné budu rád za každou pomoc díky

Takže teď tam nějaký žlutý vykřičník máš nebo ne?

Ještě v nastavení zvuku zkontroluj nastavení vstupů/výstupů zvukovky, jestli máš repráky zastrčený do správné zdířky, správně nastavený Output device a jestli není zvuk ztlumený (mute)?

Vše jsem zkontroloval,teď tam žádný vykřičník není protože sem veškeré zařízení odebral,reproduktory mám zapojené správbně v zeleném OUT,a zvuk má nastavenou plnou hlasitost,ještě podotknu nevím kde se to najednou vzalo ale nikdy se mi to při instalaci jakéhokoli programu nestávalo,ale když sem instaloval ovladač napsalo mi to poznámku že ovladač nezískal ověření logem windows XP a že nemusí být kompatibilní se systémem windows XP a systém nemusí správně fungovat a že je doporučeno instalaci zrušit a obrátit se na výrobce,dla sem normálně pokračovat

protože nikde není jaká je to zvukovka je tam uvedeno SL-86SPE-L a to zvukovka podle mě není,tím driver detective sem se snažil zjistit co mám za HW a při instalaci toho ovladače to pořád psalo tuto hlášku [hlaska.png]a to i při instalaci balíčku pro karty AC'97 ze stahuj.cz,.možná to má vliv ale ještě sem se stímhle vživotě nesetkal

nic jsem neinstaloval,protože tu desku sem dostal od známýho,žádné ovladače ani manuál k tomu nemám ani nevím co je to za desku,ale jak říkám pomocí programu driver detective mi to našlo balík pro mojí desku alespoň myslim a pak to začalo instalovat ten samý ovladač který mi pořád nefunguje a zvuk nehraje

protože nikde není jaká je to zvukovka

To ti může být jedno, jaký výrobce použil zvukový čip. Už to píšu asi popáté, že ovladač najdeš na stránkách výrobce základní desky. Vybereš svůj model desky, operační systém a pak Sound driver. Případně může být ovladač součástí čipset driveru.