Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zvlastny sposob spustania pc

vcera som riesil zvlastny problem u zakaznika. po vypnuti pc a opatovnom zapnuti sa pocitac rozbehne ale vytuhne hned a to sposobom ze do monitora nejde ziaden signal podla zvuku ani nebootuje akoby sa zasekol uz pred postom. pomoze len vypnutie zo zastrcky alebo odpojenie pc (zdroja) od energie vzadu tlacitkom na skrinke.
pri restartoch nabehne pc normalne.
moja uvaha je ze po vypnuti zdroj prepusta nejake napatie do dosky (nejake co tamnema co robit) ktore sposobi nekorektny nabeh procesora ci ramiek. po vypnuti zdroja tlacitkom vzadu a opatovnom zapnuti toto napatie uz v doske nie je a preto pc nabehne korektne.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Dela mi to u jednoho PC take.. me pomaha vypnout a zapnout znova. Obcas se mi vyresetuji FSB/MEM hod…
MKc 31.01.2006 17:22
MKc
Příčina některých zde uváděných problémů může být ve špatné implementaci signálu Power Good ve zdroj… poslední
siberian 01.02.2006 00:57
siberian

Příčina některých zde uváděných problémů může být ve špatné implementaci signálu Power Good ve zdroji. Stává se, že zdroj vyšle signál dříve, než se stabilizuje a v tom případě může deska dostat hned ze startu nesprávné napájení, což se někdy může projevovat zatuhnutím systému, ale třeba taky chybami v paměti CMOS. To by mohlo vysvětlovat ty vyresetované hodnoty FSB. Pokud vždy pomůže teplý reset a komp pak naběhne bez potíží, je velká pravděpodobnost, že se jedná o tento problém. Řešení je jasné, vyměnit zdroj.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru