Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Práca s komponentami Rave

Mohol by som Vás poprosiť o taký stručný prehľad ako sa pracuje s komponentami Rave? Potreboval by som z Delphi zobraziť nejaké údaje z databázy v Accesse. Podarilo sa mi vytvoriť report so všetkými údajmi z jednej tabuľky. Neviem ale ako použiť jednotlivé komponenty a príkazy ak by som napr. nejakým SQL príkazom chcel zobraziť len jeden riadok z tabuľky. Aké komponenty a ako ich nastaviť aby mi toto zobrazovalo v reporte? Ďakujem.

Neviem ale ako použiť jednotlivé komponenty a príkazy ak by som napr. nejakým SQL príkazom chcel zobraziť len jeden riadok z tabuľky.

Jeden riadok z tabuľky ? Toto je vec SQL príkazu a nie RAVE !!! Vieš používať SQL ?

Takže potrebuješ nasledovné:

1. "Plácni" na form tieto komponenty: RVSystem, RVProject, RVDatasetConnection, prípadne RVRenderPdf....
2. Nastav u komponenty RVProject: Engine - RVSystem, ProjectFile - nazov_tvojho_reportu.rav
3. Nastav u komponenty RVDatasetConnection: Dataset - Tvoju komponentu_Query, RuntimeVisibility - rtDeveloper
4. Vlastnosti RvSystem si ponastavuj ako Ti vyhovuje...
5. 2x klikni na RaveProject a dostaneš sa do Rave Visual Designer...

P.S. Nič iné ku šťastiu Ti netreba:-);-)

Velka vdaka za odpoved. Teraz ale vramci vyberu udajov a hlavne zobrazovania udajov. Udaje z tabulky vyberam prostrednictvom sql prikazu cez ADOQuery. Ako to vyriesit kodovo?
procedure TObjednavky.Button1Click(Sender: TObject);
begin
with ADOQuery1 do
begin
Active:= false;
SQL.Clear;
SQL.Add('SELECT Meno FROM Kontakty WHERE Priezvisko LIKE Mrkva');
Active:=true;
end;
RvProject1.Execute;

end;

Moze to tak byt? A v Rave Visual Designer mam co ponadstavovat? Predtym som nastavoval vsetky udaje z tabulky cez adotable(ten som nastavoval v datasete) a potom sa mi v designery otvorili vsetky stlpce z tabulky na ktoru bol table nastaveny. ale ako teraz ked mam v datasete query? Mam si do reportu vlozit datakomponenty na vypisanie udajov? A ak ano, co treba nastavit?