Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem prosím o pomoc s instalací nového disku, pc ho nemůže najít...

Dobrý den, zaviroval se mi počítač a tak jsem se rozhodl rovnou koupit nový větší disk, přikoupit jednu paměť a celé to předělat a rovnou do linuxu.
Stáhl jsem ještě přes starý disk linux, vypálil, pročetl haldu diskuzí jak na to, začal instalovat a v půlce se to seklo a nic..
Tak jsem zkusil na ten nový disk nainstalovat xp, ale když jsem zadal zformátovat disk, tak mi to napsalo disk nenalezen... To byl asi problém i v prvním případě u Linuxu..
Starý disk byl ještě přes tu klasickou kšandu, nový už je přes datový kablík. Na desce mám dva konektory: SATA I a SATA II, zkoušel jsem to na oba a nic.
Neporadil by mi někdo jak na to, aby počítač disk detekoval ????
Děkuji moc za rady, potřebuju to dát nutně brzy do kupy !!!!
Deska asi třiroky stará, ASUS A7V600-X VIA KT600 a nový disk Samsung SpinPoint F1, HD642JJ, 640GB, SATA II

Já jsem asi jelito, ale nemůžu najít kde to přepnout, v biosu jsem nenašel ani jedno ze slov SATA, IDE, AHCI, compatible....
V jaké by to mělo být sekci ? Main, Advanced, Power, Boot a pod čím???
díky moc, jsem asi nemehlo

kdyby to neuměla vůbec, tak by tam snad nebyl konektor pro ten datovej kablík, nebo ne ??
Když jsem kupoval v Czechcomputeru ten disk a propojovací kabely, tak mi to tam ještě hledal a říkal žádný problém...
jdu hledat manuál od desky..
díky

Mozes skusit tu
http://www.samsung.com/global/business/hdd/product model.do?group=&type=61&subtype=63&model_cd=322&dT ype=G&mType=SW&tab=down&ppmi=1155
stiahnut ES-Tool (pre CD-ROM - to je .iso, napalis na CD ako obraz (vo vypal.programe volba vypalit CD z obrazu), a nabootujes z toho CD, spustis estool a pozres ci sa tam neda prepnut disk na SATA1 (150MB/s)

P.S. ked ES-tool neuvidi HDD, skus "teply" reset (Ctrl-Alt-Del) a znova ten es-tool

nikde nic, ten es tool nic nenašel (pokud ho správně používám, předpokládám že pokud dám ten autoscan, tak by měl něco vyplivnout...)
v biosu nic...
asi to vzdávám, na to nemám, někdo mi musí poradit na místě, nebo to spíš udělat
ještě možná zkusím propojit ty jumpery, třeba ten sráč shoří a bude klid..