Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký nový pevný disk?

Dobré odpoledne.
Včera mi odešel disk a přemýšlím jaký koupit jiný. Bylo to Seagate Barracuda, který už měl něco za sebou. Znova do Seagate se mi, i podle ohlasů tady na poradně, jít nechce, proto bych se rád zeptal, jaký disk byste mi doporučili vy ze značek Samsung, Hitachi a WD (výběr eshopu v místě bydliště)?
Mé požadavky na disk jsou, aby byl co nejméně hlučný a spolehlivý.
Spíš než o návrh konrétního modelu (i to je pochopitelně vítáno) mi jde o názory a zkušenosti s jednotlivými značkami.
Díky moc.

WD.
Aky, to zavisi od zakl.dosky.

P.S. hitachi by som radsej neodporucal lebo mam jeden kupeny asi pred 4mesiacmi a ten vibruje horsie jak vibrator pre damy, samozrejme ze ten hitachi som pouzival den a potom vyhodil. Mam WD a je super.
Samsungy nemam rad (mam uz alergiu voci sikmookym veciam, a nemaju jumper na SATA1 (WD maju jumper na SATA1), a niektore samusngy obcas plieskaju hlavickami).

mam uz alergiu voci sikmookym veciam

Westerny se nevyrábí v Asii?

Jinak já donedávna byl spokojený se Samsungy, ale podle posledních informací bych asi kupoval Westerna. Samozřejmě záleží na konkrétním modelu.

Seagate ne, Seagate je omyl současnosti.

Westerny se nevyrábí v Asii?

Neviem, ale pre mna (resp. pre vyrobok) je dolezite aj ze kto to navrhol, nielen kde sa to vyraba. Vseobecne aj co vidim v praci navrh z US versus navrh z ciny vyzera zvycajne tak ze z US je to slusne a premyslene versus cina chaos nad chaos, okopirovany nefunkcny a ani sam cinan ktory to "navrhol" to nechape.

P.S. samozrejme ze kazda firma moze mat problem alebo vyrobit blbu seriu, aj WD mal uz v minulosti (pred 10rokmi) problemy, v sucasnosti som ale o ziadnych problemoch s WD nepocul, na rozdiel od ostatnych vyrobcov. Zajtra sa ale karta moze obratit, to nikto nevie :)

Já už delší dobu kupuji jenom westerny. Doporučuji model s 32mb a 5ti letou zárukou "black edition".

Problémy měl například čipset neforce 4 se samsungy a hitachi v režimu sata 2. Sata 1 řadiče typu integrovaný sata 1 ve via kt 600 mají se sata 2 disky problémy i když jsou přeplé do režimu sata 1. A na rovinu ten WD 32mb black edition nepojede na sata 1 řadiči asi taky:-(

no ja ked som si kupoval tak podla ceny sa oplati ten najdrahsi pretoze rozdiely su minimalne (okolo 100 - 200SK). Zobral som WD a som celkom spokojny, len niekedy mi tak cudne vrzga PC asi preto lebo to nemam cele nasrobovane len ciastocne nemam sroby :D Hitachi neodporucam a Samsung som nikdy nemal tak nwm... ja by som asi zobral nejaky WD Caviar.

Je uplne jedno jakou znacku z tech co jsi vyjmenoval koupis. Kvalita a spolehlivost je u vsech znacek naprosto stejna.
Samozrejme Maxtor je od doby co v nem koupil Seagate podil sunt. A Seagate ma ted problemy, takze je lepsi se mu vyhnout, ale jinak ... :-)

---

Kdysi jsem byl proti WD vysazenej, ale to platilo jen u PATA rozhrani, SATA disky od WD jsou naprosto v pohode.

---

Edit: Jeste jsem si vzpomnel, ze jsem nekde cetl, ze nejlepsi vykon maji disky 320 a 640GB, jak od WD tak od Samsungu. Je to pravda ?