Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Visual Basic - fce Always on top

Zdravím,

řešíme tu jeden problém s aplikací napsanou ve Visual Basicu. Je v ní pevně nastavené pozadí přes celou obrazovku a jednoduché okno s tlačítky. Pokud se například klikne na tlačítko, které má otevřít nové okno, ale poté se má okno s těmi tlačítky, ze kterých jsme si vybírali, zavřít, (tzn. staré okno se má zavřít a jiné otevřít), měl by na to fungovat příkaz My.Forms.jmeno_okna.Show() Close() nebo opačně. Lze také použít metodu ShowDialog, jenže to se staré okno nezavře. Našli jsme tohle: 184297 a tohle: EN-US. Potřebovali bychom poradit, který postup z těchto dvou zvolit, a na která místa přesně do zdroje dosadit uvedené kódy. Poprosím o návod pro méně zkušené.

Případné dotazy zodpovím zítra, až bude druhá strana online.

Předem díky.

ak to spravne chapem tak chces len vediet ako zavres okno na ktorom si klikol na button?

ak ano, tak do metody Command_Click() pridaj kod nazov_formu.hide pripadne ak je to len instancia formu tak ME.hide

A já jsem to nedopsal a zapomněl si to po sobě přečíst, omlouvám se. Jde o to, že když má vyskočit po kliknutí na tlačítko to nové okno, tak se "schová" za to aktivní pozadí a musíme ho vytáhnout přes Alt+Tab. My však to nové okno chceme "Always on Top".

Jo, pokročilejší čas už je :-D

Nestihl jsem to opravit.

Chtěl jsem se zeptat, zda to, že se okno přenese do pozadí, má něco do činění s tím Close() a reaguje na něj i to nové okno? Protože všechna předchozí okna vyskakovala normálně, až do té doby, než se jedno "mateřské" okno, ze kterého po kliku na tlačítko v něm vzešlo okno další, zavřelo. Od té doby nová okna skáčou za to pozadí. Snad to jde pochopit, mně už to nemyslí...

Za ten tip díky, zítra vyzkoušíme. Jdu spát. ;-)