Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dvě síťové karty v pc, u jedné hlaška (kabel byl odpojen)

Dobry den, prosim o radu.........Mam dve sitovky v jednom pc.
Pres tu prvni(OvisLink LFE-8139ATX Fast Ethernet Adapter) jde net a je v pohode, ale u te druhe (Realtek RTL8139 Family PCI Fast Ethernet NIC) mi to porad hlasi, ze kabel byl odpojen.
Kabel je v poradku, sitovka taky.
Uz si nevim rady :-( Nevim, jestli mam vse dobre nastaveno. Muzete mi nekdo prosim popsat, co a kde mam presne nastavit???
Jsem naprosty amater, a tak to napisu laicky:-)
Chtela bych, aby se prvni nejak propojila z druhou a pak k te druhe pripojit druhy pocitac. Krizovy kabel mam pripojen.
Jen je proste problem s tou sitovkou, u ktere to pise, ze je kabel odpojen!!!
Tak doufam, ze nejaka dobra dusicka pochopila, co jsem tu sesmolila a bude mi schopna nejak pomoc!!!
Vse predem mooooc dekuji za rychle odpovedi!!!!

Mně jde jen o to, proč to pořád píše, že je kabel odpojen. Asi jsem trochu pomalejší

Důvodů může být mnoho.
Vadný kabel. Křížený kabel, o kterém si prodavač jenom myslel, že je křížený.
Vadná některá síťová karta. Anebo ještě něco úplně jiného. Jsou ty karty na obou počítačích vidět ve Správci zařízení?
A jak píše nahoře touchwood, i když je všechno v pořádku, úspěch není zaručen