Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Virus?

Mám otázku. Na několika PC stanicích a SRVR se mi vytváří furt dokola 168K soubory typu *.pif, *.exe, *.cmd

O co go?

Jo a vytváří autorun.inf

[AutoRun]
shell\oPen\DeFaulT=1
;pOQwSWyqxK kjFDchQwnGmoFsmpq wxqgd
opEN= vgtyox.pif
sHeLL\ExPLoRe\ComMaND = vgtyox.pif
;ReHcQRcBoeA qCrfsvpXUAMj
sHelL\oPen\cOmmand =vgtyox.pif
;nagku
shEll\autOPlAy\commAnd= vgtyox.pif
;QHVahqnfvU gsvSVfUyHkdxIce AaxF PtDsntoucBgcjp Auytw

odpoj od sítě, odviruj. protože se takto chová i jakýsi rootkit, docela se pobavíš. někdo tu minule psal že na to zabral combofix.

zakaž autorun ze všech médií, pak odviruj i všechny flashky:

REGEDIT4

; Tyto upravy jdou automaticky odkliknout (soubor ulozit jako *.reg)

; Vypnuti Autorun pro vsechny media
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer]
"NoDriveTypeAutoRun"=dword:000000ff

všechny autorun.inf a falešné adresáře resycled a.j. smaž.

Na několika PC stanicích a SRVR..

jestli srvr má znamenat server, váš admin je idiot.

a co jste vyřešili? a zaviroval to kdo?
jestliže jsou zavirované adreáře na linuxu - pak asi neběží vir na linuxu, ale jsou zavirované sambou nasdílené adresáře ze strany pc stanic.
už to máte odvirované?
autorun máte konečně zakázaný?

jinak je pravdou že server jsem předpokládal ve firmě, školní sítě pracují na obou stranách s tím nejhorším materiálem.

a navíc se těm co nečtou tento thread, a mají doma u sebe nepochopitelně povolen autorum, šíří vir přes flashky na jejich domácí pc.

combofix, sas, process explorer...

jestli jde o rootkit který se takto šířil, vytáhnout disk ze zavirovaného pc, odvirovat v čistém pc, vrátit, vypnout autorum, updatovat antivir...