Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno softverove hadanky

zaujimalo by ma, ci by ste mali zaujem o softverove hadanky? napr. co znamena tento regularny vyraz, kde je chyba v tejto autentifikacii alebo aky je toto typ hashu, atd. ak by bol zaujem, tak by som mohol ja alebo ostatni taketo nieco vymysliet na sprijemnenie dna. a ostatni sa mozno aj nieco naucia. na programovacom jazyku nezalezi.:-)

Taky neco pridam, ale je to asi hodne lehke....

public static void uuu(int a) {
  		if ((a/5000)>= 1){
 			System.out.println((a/5000));
 			}

 		if ((a/2000)>= 1){
 			System.out.println((a/2000));
 			a = a % 2000;
 			}

 		if ((a/1000)>= 1){
 			System.out.println((a/1000));
 			a = a % 1000;
 			}

 		if ((a/500)>= 1){
 		 	System.out.println((a/500));
 			a = a % 500;
 			}

 		if ((a/200)>= 1){
 			System.out.println((a/200));
 			a = a % 200;
 			}

 		if ((a/100)>= 1){
 			System.out.println((a/100));
 			a = a % 100;
 			}

 		if ((a/50)>= 1){
 			System.out.println("(a/50));
 			a = a % 50;
 			}

 		if ((a/20)>= 1){
 			System.out.println((a/20));
 			a = a % 20;
 			}

 		if ((a/10)>= 1){
 			System.out.println(+(a/10));
 			a = a % 10;
 			}

	    if ((a/5)>= 1){
 			System.out.println((a/5));
 			a = a % 5;
 			}

 		if ((a/2)>= 1){
 			System.out.println((a/2));
 			a = a % 2;
 			}
 			System.out.println((a));

 	}

hadaj co je toto ;-)

const int prachy[]={5000, 2000, 1000, 500, 200, 100, 50, 20, 10, 5, 2, 1, 0};
void tralala(int ciselko)
{
  int* pp = prachy-1;
  while(*(++pp))
    if(ciselko >= (*pp))
    {
      printf("%d: %d\n", *pp, ciselko/(*pp));
      ciselko %= (*pp);
    }

Ale neskusal som tak neviem ci funguje ;-):-)

const znamena ze to je konstanta, tym sa teraz nezaoberaj nemusi to tam byt.

cyklus sa zastavi ak *pp == 0 (t.j. na poslednom prvku pola prachy), pretoze v C sa podmienky (if, while, ...) testuju na nenulovost, u roznych "C-guru" :-) je bezne pouzivat takto podmienky ak chcem testovat na nulovost, bez vypisovania nejakeho dalsieho porovnania (programator v C je zasadne lenivy, preto som to aj napisal na 3 ci 4 riadky :-))

while(*(++pp)) robi dohromdy toto: zvysi premennu pp o 1 (t.j. na dalsi prvok pola), ak obsah tohoto prvku nie je nula, vykonaj priebeh cyklu.

Neviem ci tam nemas chybu, nejako mi tam nesedia offsety, a ci tam ma byt dvakrat to cislo 69, to je ale teraz nepodstatne.

Tak moj manualny disassembler v hlave (a google :-)) vyplul take nieco
94C0: JR 94CE
94C2: "HELLO WORLD", 0 (prip. "HEELLO WORLD", 0)
94CE: LD HL, 9C42
94D1: LD A, (HL)
94D2: OR A
94D3: RET Z
94D4: RST 10H
94D5: INC HL
94D6: JR 94CE ???

teraz neviem ci ten posledny skok je OK alebo je to chyba.
Bud to vypise "HELLO WORLD" alebo "HEELLO WORLD", alebo to bude donekonecna vypisovat pismeno "H".

Edit: ale tak ako to je by to podla mna vypisovalo "H" donekonecna
BTW. Asi by som mal tu moju odpoved zmazat nech maju zabavu aj ostatni... Ak ano dajte vediet...

#include <stdio.h>
main(t,_,a)
char *a;
{
return!0<t?t<3?main(-79,-13,a+main(-87,1-_,main(-8 6,0,a+1)+a))\
:1,t<_?main(t+1,_,a):3,main(-94,-27+t,a)&&t==2?_<1 3?main(2,_+1,\
"%s %d %d\n"):9:16:t<0?t<-72?main(_,t,"@n'+,#'/*{}w+/w#cd nr/+,\
{}r/*de}+,/*{*+,/w{%+,/w#q#n+,/#{l\,+,/n{n+,/+#n+, /#;#q#n+,/+k#;\
*+,/'r :'d*'3,}{w+K w'K:'+}e#';dq#'l q#'+d'K#!/+k#;q#'r}eKK#}w'r}\
eKK{nl]'/#;#q#n'){)#}w'){){nl]'/+#n';d}rw' i;# ){nl]!/n{n#'; r{#w'\
r nc{nl]'/#{l,+'K {rw' iK{;[{nl]'/w#q#n'wk nw' iwk{KK{nl]!/w{%'l##w#'\
i; :{nl]'/*{q#'ld;r'}{nlwb!/*de}'c ;;{nl'-{}rw]'/+,}##'*}#nc,',#nw]'\
/+kd'+e}+;#'rdq#w! nr'/ ') }+}{rl#'{n' ')# }'+}##(!!/"):t<-50\
?_==*a?putchar(31[a]):main(-65,_,a+1):main((*a=='/ ')+t,_,a+1):0<t?\
main(2,2,"%s"):*a=='/'||main(0,main(-61,*a,"!ek;dc i@bK'(q)-[w]*%n+r3#l\
,{}:\nuwloca-O;m .vpbks,fxntdCeghiry"),a+1);
}

main(l
      ,a,n,d)char**a;{
  for(d=atoi(a[1])/10*80-
 atoi(a[2])/5-596;n="@NKA\
CLCCGZAAQBEAADAFaISADJABBA^\
SNLGAQABDAXIMBAACTBATAHDBAN\
ZcEMMCCCCAAhEIJFAEAAABAfHJE\
TBdFLDAANEfDNBPHdBcBBBEA_AL\
 H E L L O,    W O R L D! "
   [l++-3];)for(;n-->64;)
      putchar(!d+++33^
           l&1);}

Obidva príspevky sú len zámerne napísané ako keby niekomu sekli po ruke lopatou. Totiž dajú sa prepísať do štandardizovaného formátu s odsadením a pootm to bude rozumnejšie. Veď potom aj ja tu môžem nasúkať program v Pascale na jeden riadok a bude z toho taký istý neprehľadný bordel.