Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Sesíťování přes wi-fi

Švagr měl PC, internet od O2 (ADSL modem). Nyní si koupil ještě notebook s wifi a chtěl to sesíťovat. Kolega z práce mu doporučil router WA-2204A, protože ho má taky a funguje mu dobře. Takže švagr ho koupil, kolega mu to nastavil a ...

Při použití wifi je na notebooku nasdílen jen internet, není možné procházet složky na druhém PC, není možné poslat tisk na tiskárnu, která je připojena ke stolnímu PC.

Tomu kolegovi to vše funguje, jediný rozdíl je, že ten kolega má všude WinXp. Švagr má na PC WinXP, na ntb má Visty.

Zkoušel jsem ten ntb připojit přes síťový kabel a pak vše funguje výborně. Jakmile se kabel vytáhne a zůstane sesíťování jen přes wifi, funguje jen internet.

Myslím si, že je problém router x Vista, ale netuším, kde co nastavit.

Prosím o radu, díky.

Je v routeru povoleno i bezdrátové sdílení?
S tímto routerem zkušenost nemám. Mám Ovislink, a mám v menu možnost nastavení sdílení zvlášť po drátě, a zvlášť bezdrátově, a je tedy potřeba to zvlášť povolit, ale myslím, že takovéto základní nastavení by mělo být společné všem routerům. Takže bych hledal v nastavení routeru. Možná mě někdo znalejší poopraví, ale snažím se jen pomoci. Tak mě hned nekamenujte.