Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno CSS class

Zdravím,

mám na webu vytvořeném v phpRS v menu 3D tlačítka, chtěl bych dvě z nich zvýraznit (mám na to nachystaný další obrázek jiné barvy jako podklad).

Tady je ukázka z CSS (samozřejmě je uvedeno víc údajů - písmo, zarovnání atd...):

A.menu:link, A.menu:visited {
display:block;
background:transparent url('tlacitko1.jpg') no-repeat center;
}
A.menu:hover {
display:block;
background:transparent url('tlacitko2.jpg') no-repeat center;
}
A.menu:active {
display:block;
background:transparent url('tlacitko3.jpg') no-repeat center;

Takové tlačítko pak zavolám v phpRS administraci (a tedy zobrazím na webu) takto:

<a href="adresamehowebu.cz/neco.php" class="menu">Text, který se zobrazí v menu</a>

Nevíte, kam mám napsat informaci o tlačítku č.4 (zvýrazněném, bude se u některých odkazů zobrazovat místo tlačitka 1, a jak jej potom zavolám v administraci?

Díky

Nevím jestli jsem to správně pochopil. Ale udělat si novou class a v administraci dát tu.

A.zvyraznene:link, A.zvyraznene:visited {
display:block;
background:transparent url('zvyraznene_tlacitko1.jpg') no-repeat center;
}
A.zvyraznene:hover {
display:block;
background:transparent url('zvyraznene_tlacitko2.jpg') no-repeat center;
}
A.zvyraznene:active {
display:block;
background:transparent url('zvyraznene_tlacitko3.jpg') no-repeat center;

a v administraci pak

<a href="adresamehowebu.cz/neco.php"
class="zvyraznene">Text, který se zobrazí v menu</a>

Připravíš si takový nějaký obrázek

[http://pc.poradna.net/file/view/782-tlacitko-gif]

CSS pak je:

	/*měnící*/
	.menici {
		background: url("tlacitko.gif") 0 0 no-repeat;
		width: 162px;
		height: 29px;
		display: block;
		color: #ffffff;
		margin: auto
		}
	.menici:hover {
		background-position: -162px 0;
		width: 162px;
		height: 29px;
		display: block;
                color: #800000;
		margin: auto;
                }
	/*měnící konec*/

v dokumentu pak píšeš

<a href="adresamehowebu.cz/neco.php" class="menici">zobrazený text</a><br>
<a href="http://pc.poradna.net" class="menici">nejlepší poradna</a><br>
<a href="www.pspad.com/cz/" class="menici">nejlepší editor</a><br>

Vymyslel pixy (Petr Staníček).