Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem spouštění windovs

Prosím o radu, v archivu jsem nic nenašla, při spuštění počítače jak se načítá windovs blikne černá obrazovka, zase načítání windovs a zase čená jako vypnutá obrazovka a pak teprve naskočí přihlášení účet.Nikdy mi to nedělalo a tak se chci zeptat jestli to není nějaká začínající závada. Notebook je starý 1 rok.Děkuji za názory. Martina

Zavada asi nie skor mas bud zapnute v nastaveniach ovladaca grafiky viac vystupov (napr. dualview aj na TV vystup apod), alebo sa nieco posahalo v ovladaci grafiky vo Win alebo v samotnych Win (skontroluj aj nastavenie rozlisenia a farebnej hlbky, pravy klik na plochu - vlastnosti).
Pokial to vo Win funguje bez problemov, tak by som to neriesil. Ked mas chut na kompletnu obnovu Win a instalaciu vsetkeho nanovo tak mozes skusit (predtym si zalohovat data), alebo skusit nejaky bod obnovenia systemu z doby ked to este nerobilo (start-programy-prislusenstvo-systemove-nastroj obnovenia)

xp? vista?
- buď je něco s ovladačem grafiky - ten se dá přeinstalovat novějším.
- nebo se stále spouští kontrola disku před startem windows, pro jistotu: start - spustit - cmd.exe [enter]

chkntfs
chkntfs /x

- nebo je zavirováno, třeba nějakým rootkitem, a ten se při startu cpe mezi běžné ovladače. v takovém případě zkusit combofix, jistější je ho hledat po připojení k jinému pc jako druhý disk, ať z něj nestartuje systém.

Boze moj.
V ovl.grafiky si mas pozert kolko monitorov je aktivovanych. Alebo v pravy klik na plochu - vlastnosti - karta uplne napravo, ak su tam nakreslene 2monitory a ak je aj druhy aktivny, tak ten druhy vypnut).

AVG pustas zbytocne, za prve ked nie si v nudzovom rezime tak sa kazdy slusny rootkit maskuje. Za druhe AVG je na dve veci. Pust v nudzovom rezime combofix, a superantispyware.

Cmd.exe je prikazovy riadok. Skus a uvidis. OMG.

Omlouvám se , že se stále ptám ale příkaz cmd.exe jsem spustila a naskočilo jen řádek s Microsoft Windows XP verze .......
A zkoušela jsem podle návodu spustit počítač v nouzovém režimu a nejde mi to. Když kliknu na Start - Vypnout - a vyberu Vypnout, počítač se vypne a už nedojdu k bodu Ukončit systém Windows - restartovat - OK a vybrání operačního systému který chci spustit klávesou F8. Tak nevím jak spustit combofix a Superantispyvare. Můžete mi ještě poradit? Martina

chkntfs c: (aj s tou dvojbodkou na konci!) ma robit kontrolu disku (naskakovat tam budu chvilu nejake percenta a mas pozerat ze ci pri tom nevypise nejaku chybu (napr. "chyba: blabla" alebo "error: blabla")

P.S. jaky tam mas vlastne Windows? To je nejaka Vista alebo co?
P.S.2. tie aktivne monitory v pravy klik na plochu - vlastnosti si uz pozrel? Kolko ich tam je a ktore su aktivne?

takže nic, žádná kontrola disku se nespouští, je to v pořádku.

protože se nám začínají dostávat do módy rootkity, které se zavedou do windows při startu před přihlášením, chtělo by to hloubkovější kontrolu.
zkus aspoň stáhnout combofix.
taky je možné disk vymontovat, přidat k jinému krámu jako druhý ať se z něj nebootuje (a neskrývá v systému) a tady ho prohledat.

dá se i kontrola na vadné nebo konfliktní ovladače, nakouknutím do prohlížeče událostí. občas vyzývám lidi ať si v něm všímají červených chyb, oni stejně dávají výpis něčeho jiného, na dálku to nemá moc smysl.

děkuji ale to vymontování disku v mém případě nepřichází v úvahu.

Dívala jsem se do Pohlížeče událostí - v APLIKACE mám
chyba 21.3.09 MSIINSTALLER událost 10005 4x
( měla jsem potíže s instalací javy)
chyba 8.1.09 APLICATION ERROR událost 1001 to mám 2x
a mezi 24.9.08.-20.11.08 chyba APLICATION HANG událost 1001 a 1002 to mám asi 20x
jinak v SYSTEM mám jen upozornění 8.4.09 BTHUSB třiktát denně.

A můžete mi prosím srozumitelně popsat co s tím COMBOFIX?
Už jsem byla v nouzovém režimu ale naskočilo asi pět řádků a já nevím co s tím. Omlouvám se za potíže ale taky z nich nejsem nadšená. Martina

COMBOFIX

ComboFix integruje viacero jednoúčelových utilít. Skenuje počítač na prítomnosť množstva rozšírených infiltrácií. Ak nájde súbor podľa svojej definície, automaticky zaháji proces odstránenia. Okrem automatického čistenia vytvorí log s množstvom informácií pre pokročilých užívateľov, podľa ktorého zmažete prípadne ďalšie škodlivé súbory a kľúče alebo hodnoty v Registry. Je možné ho aplikovať na operačných systémoch 32-bit Windows 2000, XP a Vista.
Prvotné použitie

* Stiahnite ComboFix a ukončite ostatné aplikácie
* Spustite ComboFix.exe, odsúhlaste licenciu
* Kontrola počítača trvá 10 – 20 minút a prebieha v troch fázach – AutoScan, Find3M, Záver. Buďte preto trpezlivý a čakajte na zobrazenie logu.
* Ak bol ComboFix spustený prvý krát, operačný systém bude reštartovaný. Po ňom sa automaticky spustí ComboFix a dokončí svoju činnosť. V prípade, že sa po dokončení nenačíta pracovná plocha, stlačte trojkombináciu CTRL ALT DELETE, vyberte Súbor ? Nová úloha (spustiť) ? Zadajte „explorer.exe“ ? ENTER

Log obsahuje nasledovné informácie:

* zmazané objekty
* objekty vytvorené za posledný mesiac v kritických oblastiach disku (adresáre operačného systému)
* objekty zmenené za posledné tri mesiace v systémových adresároch
* dôležité kľúče a hodnoty Registry
* služby a ovládače, ich stav
* naplánované úlohy
* sken na prítomnosť rootkitov
* zoznam starších logov

Druhotné použitie

Skúsení užívatelia dokážu z logu vyčítať ďalšie nezrovnalosti v počítači. ComboFix je možné využiť na manuálne mazanie alebo editáciu Registry. Skript píšeme v textovom editore. Príkazy zadávame do samostatného riadka a taktiež aj mená mazaných objektov. Pri práci s Registry platia štandardné pravidlá. Súbor uložíme do rovnakého adresára s ComboFix-om s názvom „CFScript.txt“ a prenesieme ho funkciou drag-and-drop nad ikonu ComboFix.exe, aplikácia sa automaticky spustí.

File:: – zmaže vybrané súbory
Rootkit:: – zmaže skryté objekty (rootkity)
Folder:: – zmaže vybrané adresáre
Driver:: zmaže vybraný ovládač/službu (zadávajte ich mená ako pri Avengeri)
Registry:: – edituje alebo maže kľúče a hodnoty Registry
Collect:: - zmaže vybrané súbory a umiestni ich na plochu v archíve s menom v tvare submit[dátum-čas].zip
NetSvc:: – úprava kľúča HKEY_LOCAL_MAC­HINE\SOFTWARE\Mi­crosoft\Windows NT\CurrentVer­sion\SvcHost\net­svcs
File Look:: – vypíše informácie o vybranom súbore
DirLook:: – vypíše obsah zadaného adresára
ADS:: – zmaže ADS vybraného adresára

Adresár ComboFix-u
větsinou-místní disk C:Com­boFix.log – log súbor, skopírujte ho na fórum

Odinštalovanie

Vymažú sa zálohy a všetky ostatné súbory aplikácie.

Štart ? Spustiť ? Zadajte „combofix /u“ [ENTER]

-------------------------------------------------- --------------------

http://download.bleepingcomputer.com/sUBs/ComboFix .exe

Dekuji za radu. Combofix jsem stáhla, spustila, trvalo to jen asi 5 minut a naskočil log. Počítač se ale nerestartoval i když to bylo poprvé, tak jsem ho restartovala ale při najíždění se stále vypíná obrazovka. Chtěla jsem ten log přidat k tomuto textu nevím jak to udělat, naskočilo že text je příliš dlouhý.

No, Combofix už sem měl tu čest použít :-) . Pustíš (nejlépe z plochy, kvůli dalším scriptům). Potvrdíš licenční podmínky (poprípadě nainstaluješ konzoli pro zotavení). Poté se Scan pustí. trvá to tak 10-15 minut. Během combofixu nikde neklikej, nic nepouštěj. Prostě jako by si u PC nebyla

jinak v SYSTEM mám jen upozornění 8.4.09 BTHUSB třiktát denně.

tipuju bluetooth usb, čili nic co by mělo vliv na funkci...

před přihlášením startuje stádo ovladačů. mám takový pocit, že tam co je hned při startu pc před naběhnutím loga přes f8 vstup pro nouzový režim, že je taky nějaký logovací režim - enable boot logging - jeho výpis by mohl být zajímavý.

jedno probliknutí bych chápal, nastavují se a dejme tomu resetují grafiku ovladače od ati (ty jsou zvlášť dementní). ale dvojí probliknutí...
možná mix se špatně odinstalovaným původním ovladačem, pokud byla předtím jiná grafická karta.

Srdíčko, rozesmála jsi mě. Dobře, zruš ho a vyměň za něco jiného.
Když ponoříš na noc žiletku do skleničky s kofolou, do rána se rozpustí,
vůbec nemluvím o potápěčích na stromě nalezených po uhašení lesního požáru.
Nejhorší je potápěč na stromě se sklenicí kofoly v ruce, to je vostrý. :-)

Vsechno jsem tu necetl, tak nevim jestli se to vyresilo, ale tenhle problem mi to taky dela od te doby co jsem nechal preinstalovat ovladace na grafickou kartu, ale nejak mi to nevadi, me to jen blikne a pak to naskoci do vyberu profilu, kdyz vyberu profil tak zas blikne.. Myslim si ze je to v poradku.

No já jsem už stáhla combofix, spustila vše proběhlo a teď nevím jak ten log dát sem protože je moc velký. Jinak ten problém s vypínáním obrazovky přetrvává.
Teď ještě nevím jestli když odinstaluju combofix ta jestli zmizí i ten Combofix.log?

Mě jen zajímalo jestli to není začátek nějaké závady. Combo fix jsem stáhla, pustila ,uložil se mi combofix.log a nevím jak ho sem dát protože naskočilo že je moc velký. Jinak problém s vypínáním obrazovky přetrvává.
Ještě by mě zajímalo jestli když odinstaluju combofix tak zmizí i combofix.log?
Martina

Děkuji všem zúčastněným za ochotu poradit a trpělivost. Combofix jsem dle podrobného návodu odinstalovala.
Ale teď mi před spuštěním Windows ještě problikne na 3 sekundy jedna odbrazovka s Vyberte operační systém který chcete spustit, .... dál jsem nestihla přečíst ale normálně najede Windows.
Takže ještě jednou všem děkuji, jsem zas o něco chytřejší. Martina.