Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pirátství v nejmenovaném obch. řetězci

Je normální aby v jednom nejmenovaném obch. řetězci s elektro a PC sortimentem měli několik PC na kterých mohou zákazníci zdarma hrát hry (na tom by ještě nebylo nic divného) tam ty hry mít s crackem?
Mě to připadá jako celkem velký risk, navíc sem si o té firmě hnedka udělal svůj obrázek vzhledem k tomu, že nejsou schopni legálně pořídit pár her pro tyto stanice.
To už se příště tomu obchodu vyhnu než abych tam něco kupoval. No jejich mínus.

Ahoj Pavle,

promiň, že obtěžuji, ale kliknul jsem si na Tvé stránky a tam jsem uviděl realizaci perfektní věci s tím BartPE. Než bych se se svými lamoidními znalostmi tím problémem přebrodil, tak se Tě raději takhle bezprostředně zeptám, zda by bylo možno tohle vypálit i na taková ta miniaturní DVD (myslím, že to má průměr 8 cm) ?

Asi by bylo lepší založit nový thread, nicméně odpovím. Stránky nejsou "moje", momentálně píšeme články dva (Craft a já) a Marián překládá do slovenštiny.

A teď k otázce: Pokud si vytvoříš ať už BartPE nebo Reatogo, dají se vypálit jak na mini CD (pokud to "osekáš" pod 210 MB) nebo i na mini DVD (sám mám jedno mini DVD-RW o kapacitě cca 1,4 GB). Oboje jsem zkoušel a oboje funguje OK.

Pavel

Díky za informaci, já lama jsem totiž nevěděl, zda třeba CD a DVD nemají rozdílnou strukturu nějakých těch bootovací sektorů či jak se tomu říká. Jinak kdybych ještě něco potřeboval, samozřejmě založím příslušný thread. Nejprve musím ale někde sehnat ta mini DVD a vrhnout se na to.

Není zač, poradíme, posloužíme :-)
CD a DVD se z tohoto pohledu chovají stejně. Já to dělám tak, že vytvořím iso a pálím to v Neru jako image (tj. k vypálení nepoužívám pebuilder).

Dokonce jde udělat verze s použitím "technologie SDI" a pak se dá na to samý médium ze kterýho se bootovalo i vypálit z Reatogo další data (plugin s Nerem), osobně vyzkoušeno (ale zatím to dělá takovou "krpu", že po připálení nových dat už médium nebootuje - zřejmě se musí nastavit správnej iso formát, nemám čas to nijak do hloubky testovat).

Pavel

Dobre a Nero sa netvári po "odkliknutí" ISO súboru v Total Commanderi, že potrebuje CD na vypálenie? Lebo mne sa vidí, že ak bol obraz vytvorený z CD, tak ho na DVD odmietne dať. Je to pravda? Nechce sa mi teraz sťahovať CD obraz a testovať to.:-) Totiž, raz sa mi vidí, že mi to automaticky pýtalo CD a DVD by mi v tej chvíli odmietlo, ale nie som si istý.

Mirku,proč to řešíš tady? Jestli Ti to vadí,nech si zavolat vedoucího marketu a upozorni ho na to.Třeba o tom ani sám neví.Prostě jestli to tam bude nelegálně běhat druhý den,pošleš jim tam BSA. Ale nechápu,proč nedopřeješ chudým,co ještě nemají na PC nebo na tu hru,aby si chvilku zapařili alespoň v prodejně.
A tomu obchodu se opravdu raději vyhni,jejich přístup k reklamacím je prý hrozný.

Kdyby měli licence, tak proč by tam dávali crack verzi? Z důvodu aby jím ten originál někdo z toho PC neukradl? Asi těžko. DVD mechaniky jsou zajištěny alarmem a v případě jejich otevření to začne hlasitě pípat. Navíc by asi nebyl problém to originál CD dát do ISO souboru do virtuální mechaniky.

Teda neměl, ale myslím by to mělo jít celkem v klidu. V CloneCD vytvořit image a ten pak namontovat jako virtuální mechaniku. U novinek to třeba nepůjde, ale u starých věcí jako třeba Need For Speed 6 tam ještě žádné rafinované ochrany snad ani nejsou. ale možná se pletu.

Nemuze provadet reverzni inzenyrstvi ;-), ale mam za to, ze v zakone o modifikaci moc nemluvi. Ono neni trestne vlastnit crack ani jej mit ci distribuovat. Trestny cin je pouzivat neco nelegalne, popripade to sirit. Nevim, jestli v konketni licenci je uvedeno co pisete, ale vetsinou to nebyva. Ono, pokud mate licecni, je prolomeni ochrany bezpredmetne. Ta chrani proti pouzivani bez licence. Plati co jsem napsal. Pokud maji licence, nic neporusuji. A vyrobci SW je to jedno,kdyz dostal zaplaceno. Dovedu si predstavit situaci, kdy maji z reklamnich duvodu zakoupenu multilicenci, ale jen par nosicu. Sice je muzou vypalit, ale radeji pouziji NoCDCrack a je to licencne v poradku.

PrasatkoPee

V zakone sa myslim nieco hovori o prelamovani ochrany (nesmie sa). Napr. ak je nieco (napr. sat. vysielanie) zakodovane a ty to odkodujes a nezaplatis, je to protizakonne (asi preto sa z internetu uz pred rokmi vytratili aktualne veci z tejto oblasti).
Otazka je ci nocd crack je prelamovanie ochrany v zmysle takeho zakona. Samozrejme ak maju na to licencie alebo zvolenie autora diela/hry, tak je to OK mozu tam mat aj sto crackov.

Určitě mě spousta lidí odsoudí za můj názor - ale kdo je bez viny ať hodí kamenem... Je mi to jedno že to tam mají, určitě to mají legálně a crack je tam proto aby zákaznící nekradli placky. Jestli ne tak je to jejich problém. Nejsem svatý ani Ty Mirku se svýma 80g mptrojek a stáhlýma hrama nejsi tak neukazuj prstem. A kdo je svatej ať křičí...

Za těch deset let co dělám počítače jsem viděl tolik nelegálních věcí že by mě správně měli budit noční sny, ve kterých by softwarové firmy mě do ucha šeptali udej!! nabonzuj!!! nahlas!!! práskni... Ale nebudí je mi to jedno a po pár pivech zapomenu na vše:-) Až tu nějaký chytrák napíše něco o "oznamovací povinnosti" tak se jej jen zeptám jestli je bez viny.

Mno jak už jsem psal, tak mechaniky mají dobře zajištěny proti otevření (při jejím otevření se aktivuje malý alarm). Navíc kdyby tu originálku měli, tak i kdyby měli strach o zcizení (proboha ale je to obchod, myslím že tam jsou k odcizení zajímavější věci než CD několik let starých her) tak by to originál CD hodili do ISO a virtuální mechaniky, což by neměl být problém. Navíc ta jejich pálená verze taky jede z ISO souboru..

Spíš se mi nejedná o to pirátství, ale o ten trapas a vcelku se tomu směju, že velká mezinárodní firma není schopná tam dát originální hry, ale jsou tam nějaké "pálenky".

Myslim ze ak tam tie hry aj predavaju, tak myslim ze maju nejake pravo predvazdat to dielo (hru), pri dodrzani nejakych obmedzeni.
Ono to asi nie je inet/game-cafe, kde na tom ze tam chodia ludia hrat, majitel zaraba, ale ma to tam len ako predvadzacku hry, alebo nie?
Nie som si isty ci predvadzanie musi nutne bezat z originalu s licenciou, v podstate je to v prospech autora (cloveku sa hra paci - kupi si :-))

P.S. napr. predvadzanie hudby na inet obchodoch s CD, je obedzene na 30s ukazku, podaktori ju maju aj v horsej kvalite skompresovane do mp3 alebo wma, ten server neprehrava originalne CD.

Jak už jsem psal-když Tě to Mirku tak žere,vyřeš to přímo u nich a nežaluj tady.A jako předvádění buď hry nebo grafických možností prodávaných PC to asi mít mohou.Když si jdeš koupit hudební CD,taky si můžeš kousek poslechnout na ukázku a není to veřejná produkce,ne?

Ja teda neviem o ktorom retazci tocite, ci predavaju aj hry, ak ano, tak myslis ze tych "par korun" nedali? To co maju na sklade snad aj zaplatili, autori im mozu byt vdacni ze od nich kupili xyz kusov a snazia sa ich predat.
BTW. original asi na predvadzanie nepouzivaju aby potom nemuseli predavat doskrabane CD, ty by si si kupil hru za 1500kc s doskrabanym CD?
Predvadzanie diela nie je uplne to iste ako pouzivane diela, aj ked cracky by tam asi zrovna mat nemuseli, ale ktovie co tam Mirek videl, mozno tam mali len demoverzie napalene na CD (a demoverzie su freeware).

Dodatok: vie mi niekto vysvetlit ako by mali na jednom PC predvadzat napr. 20 hier, ktore mozno nemaju hratelnu demoverziu, to by musel asi jeden zamestnanec len lietat s original CDckami a prehadzovat ich do mechaniky pre kazdeho zakaznika ine :-D

Ježíš, jak se může v mechanice to originál CD poškrábat? To je naprostá blbost, a není to demo, ale plná verze s crackem..
Je to tam takhle: Sortiment, elektro, z částí i PC je tam cca 10 PC které mají zvednout návštěvnost marketu, a člověk si tam může půl hodiny hrát předinstalovanou hru. O trošku dále jsou stanice, na kterých běží internet. Takže předvádění produktu za účelem koupě to není ani náhodou.

To pálené CD v tom PC ani fyzicky není, ale je v něm ISO soubor z toho páleného CD s crackem. Mechaniky jsou zajištěny proti otevření alarmem.

Jak už jsem psal, tak to není žádná reklamní akce: Vidíte tady si zahrajete Need For speed a za 800 si to koupíte domů. Ty PC tam jsou za účelem zábavy. Prostě předpokládají, že si tam budou chodit hrát lidi, hlavně pak děti, čímž zvýší návštěvnost a možná i tržby, sem tam si někdo něco koupí. Ze stejného důvodu tam mají i dalších 5 PC na kterých je možné používat Internet, taky to tam není za účelem předvádění, nejsou ISP.. Ale prostě pro zvýšení návštěvnosti, proto, aby návštěvník měl přidanou hodnotu - navštíví prodejnu a může si zahrát, přečíst poštu na netu atd.
Je to prostě taková "herna zdarma" a "internetová kavárna zdarma"

Ale ak tam hry aj predavaju tak sa to da brat ako predvadzanie. Predvadzanie nemusi byt stylom ze mu tam bude niekto stat a strkat do ruky krabicu s hrou. Aj v "socialistickom" nemecku byvaju v obchodoch napr. zapnute nejake konzoly s hrou (neviem ci original vobec ma to nezaujima) a kym rodicia nakupuju deti si hraju, preco nie? Vyznam pre vyrobcu hry to ma taky, ze to dieta potom bude do rodicov hucat ze ono tu hru chce, a nakoniec ju mozno kupia. Aj to sa da chapat "predvadzanim".

Samozrejme ze obchodnik chce prilakat zakaznikov, bol by blby obchodnik keby nechcel. PC s internetom si moze dat do obchodu kazdy majitel, to je trh, konkurencia, ved z toho by mali osoh hlavne zakaznici, keby takymto bojom o zakaznika bol nakoniec v kazdom obchode internet zdarma, nechcel by si? :-)

Já bych to neřešil. Osobně také svatý nejsem... Prošlo mi hodně sw rukama, mimo jiné instalace Win NT4 server s licencí NFR (not for resale), tady mne napadá zda je použití tohoto sw nelgální, když na to licenci koupit nejde. Při instalaci navíc nezadávám číslo - žádné není. BTW - jak jsi poznal že je to cracklé? Já mám hru (MSTS) která nechce číslo při instalaci a není nutno crackovat... Ale nevědět že cracklá je tak to nepoznám. Nebo jeden program, nainstaluje se, pak otravuje s registrací, klikne se Register Online (PC je však offline:-) ) v IE se zobrazí "Stránku nelze zobrazit" a po uzavření okna se objeví hláška Web registration succesful. A je hotovo...