Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zákaz USB zařízení

Zdravim, jde v registrech (nebo jinde) zakazat nezadouci zarizeni - USB flash disky a podobne tak, aby nemohl nikdo jiny na PC nic vnaset ani odnaset? Ze bych pouze svou vlastni flashku povolil a vsechny ostatni (i dalsi nove pripojene) byly na black listu?

Uz sa to tu myslim riesilo aj s nejakymi navrhmi, neriesili to sice tak ako by to clovek chcel, ale skus hladanie mozn otam nieco najdes.

Teoreticky teraz ma napadlo - by sa mohlo dat napr. nainstalovat tvoju flashku a potom presunut .inf pre mass storage device z Windows\inf niekam inam, tym by si sposobil ze sa nebude dat nainstalovat ziadne dalsie mass storage. Ktore inf to je netusim :) Ale mozno uz nepojde ani tvoja, neviem, skus googlit ze ktory to je .inf (ak na to vobec je inf:)

P.S. tu nejake citanie o usbstor.inf:
http://diaryproducts.net/about/operating_systems/w indows/disable_usb_sticks

co vím, tak prostředky windows usb zakážeš jen všem, nebo všem povolíš (v hw profilu/ve správci zařízení)

na stránkách usb drive letter manageru se u aktuální verze 4 zmiňují o funkci "No letter / remove the drive", ale jestli to funguje...
asi je potřeba zaměnit konfigurační .ini soubor a restartovat službu:

[DriveLetters]
Letter=--
nebo Letters=A,W,X...

c:\> net stop USBDLM
c:\> net start USBDLM