Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problém s HDD

mám problém s mým diskem v počítači - http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=4552 0. při obyčejné prácina počítači se mi z ničeho nic zastaví počítač a nejde udělat nic. vždycky musím udělat tvrdý restart aby vše naběhlo znova. někdy třeba když kliknu na start tak čekám třeva 30 sekund než se mi start otevře. během tohoto nejde myš ani klávesnice prostě nic. disk je nový asi 3 měsíce starý. počítač mám docela rychlý a nový takže tím to není. chtěl bych vědět jestli existuje nějaký program který opraví sektory na disku a spraví čtení z něho nebo jestli mám dosk reklamovat:-) díky za odpověd:-)

A jakym mimosmyslovym vjemem jsi dospel k tomu, ze pricinou tuhnuti je disk? Pameti jsi otestoval? Komponenty se neprehrivaji? Zdroj staci? Vejry nejsou?

Netvrdim, ze je Maxtor vrcholem evoluce disku, ale tvuj popis problemu spis ukazuje na jinaci potvorstvo...

viry v kompu nemám, nic se mi v počítači nepřehřívá. všechno vždycky vypadá OK. a systém mám čerstvě přeinstalovaný takže fakt nwm. doopravdy si myslím že to tím diskem bude ale nejsem žádnej odborník takže nwm:-(

Vypni si ve svem tajnem OS rizeni spotreby (resp. "usinani" pevnych disku) - Maxtory to nikdy nemely moc rady. Porad ale predpokladam, ze je problem jinde: test pameti rozhodne proved. Zkus jiny zdroj. A hlavne - nemas to pretaktovane???

PS: To tve "nwm" je straslive. Nechces-li byt za infantilniho blba, uz to nepouzivej...

Resil jsem podobny problem, jehoz pricina tkvela v disku a napajeni. Jeho pricinou byl spatny zdroj. Disk se nahodne odpojoval a pripojoval. Po tomto "diskovem restartu" se cely stroj sekl, reseni byl tvrdy reset.

Co mas za zdroj (zancka, typ, stari) a co vse je na nej pripojeno? Pricinou muze byt take vadny kontakt pro napajeni disku. Zkus disk pripojit na jinou napajeci ksandu...

PS: vadny sektor mi nikdy nezpusobil vytuhnuti PC.

PS2: pokud je to v zaruce, zkontroluj na breberky a nenic pecete na HW! Pak nezreklamujes...

usínání pevných disků jsem už měl vypnuté. takže v tom to nebude. ten test paměti je dobrej nápad to vyzkouším. ale ten zdroj je eště lepší. nejspíš si uhodil hřebík na hlavičku ale nevyřešil problém:-)

tk to nevím. mohl bych to zjistit přes nějaký ten program co ti projede hardware a vypíše ti všechno o něm. ale trochu sem se vrtal v kompu přepojil sem kšandy od zdroje a už je to dobrý. teda aspon zatím se mi to nezastavilo. tk dík za radu a kdyby zase něco tk se ozvu. díky:-)