Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jaký digitální záznamník

Pro účely SW převodu hlasových nahrávek do textu potřebuji nějaký digitální recorder. Zatím mě zaujala od Olympu(su) řada DS (např. tady), protože umí i formát PCM.

Máte s těmi záznamníky nějaké zkušenosti ?

loading...

Já si psal se zástupcem firmy NEWTON Technology co dělá ten mobilní převod a ono to chodí pouze na Windows Mobile. Nevím, co je v "jen diktafonech", ale oni to prý ani nezkoušeli jinde než na tom Samsungu z videa. Asi by bylo nejlepší pořídit si to načem testují, nebo bych se zeptal přímo u nich, na jakém diktafonu to chodí.
mobildictate.php

Já už jsem v minulosti s nimi řešil otázku mikrofonu, ale u nich je obecně problém, že používají nějaké zařízení, aniž by je jakýmkoli způsobem komparovali z ostatními.

Jinak ačkoliv používám dnes v podstatě nejvýkonnější komunikátor s WM 6.1, jsem k těmhle zařízením dost skeptický.

No právě. Jenže klasické digitální záznamníky zase nemají WM. Ale teď mne v té souvislosti napadá, že ty si to vsastně nadiktuješ někde "v terénu" na pořádném diktafonu, a převedeš až zvukový soubor. Na velkém počítači.
Že nepotřebuješ aby se to "v terénu" rovnou i převádělo.

V podstatě to "terénní" převáděni mohu nahradit tak, že soubor pošlu na server a přes Terminal Services (spuštěnými třeba i z komunikátoru) nechám ten záznam převést v NewtonDictate a přes FTP si ho stáhnu jako text zpátky na to kapesní zařízení.

Se zájmem tu diskusi sleduji, protože také mám v plánu točit v přírodě nebo na jednání a pak to nechat programem přepsat. Tohle mi ale vyrazilo dech, jak máš technicky promyšleno převedení do textu. Ještě to vytisknout na nějaké bateriové tiskárně. Nebylo by lepší mít s sebou nějakého mini noťase EE nebo jako já teď koukám po těch lehoučkých MacBookách. Já s sebou zatím tahám sice komfortního (má normální klávesnici s číselnou), ale příšerně těžkého Acera, už z něj chodím ohnutej na stranu, jak je těžký přes rameno. Holt jsem už stařec a takové tíhy nejsou na mně.

PS: Terénní sexretářka s kufříkovým Consulem a minisukní je však větší ozdobou.

Mám 750g Vaio a mrňavého Canona Pixmu na tisk. K tomu držák notebooku na volant (myší ale musíš jezdit po koleně).

Budiž ale řečeno, že za ta léta praxe jsem úřadování v přírodě provozoval 1x (slovy jednou). Vydával jsem restituentům pole (na tom poli).

Je ale dobré být připraven na cokoli.

Já ouřaduju na stavbách v bahně a marastu, proto jsem si pořídil terénní automobil. Držák na noťase na volant mám taky, ale už se tam k tomu obrovskému Aceru moc nevejdu já, respektive moje břicho. Po koleně sekretářky v mini se jezdí i myší výborně. Většinou ale mini wireles myší jezdím po rantlu notebooku, vedle drbátka se kterým se mi dělá blbě - proto myš. O tom Soňákovi Vaio jsem také uvažoval. Původně si mi velký noťas líbil, velká obrazovka, pořádná klávesnice ale do terénu to není. Těžké jak kráva, s tím ať se tahají mladší.
Ano, je dobré být připraven na cokoliv.