Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nelze žádným způsobem odstranit ikonu z plochy

Mám menší problém a potřeboval bych poradit. Po nezdařeném stahování ve Firefoxu mi zůstaly na ploše dvě ikony. zatímco jedna která dle velikosti představovala stažený soubor šla normálně odstranit, tak druhá ( velikost 0 b, bez koncovky ) nejde za boha odstranit. Pokud dám klasicky pravou myš a odstranit napíše mi to, že soubor nelze odstranit, ze zdrojového disku nelze číst. Nedá se ani přejmenovat, přemístit prostě nic. Zkoušel jsem to i ve stavu nouze, ale se stejným výsledkem. Taky jsem zkusil najít to přes Documents and Setting - Plocha a odstranit to tam, ale ani tohle nepomohlo. Neporadí mi někdo znalej jak se toho zbavit? Předem díky za každej nápad. Jen pro úplnost, mám XP Pro.

Skús takto : tento počítač - súbor o ktorý sa jedná - vlastnosti - zabezpečení - /tam zrušiť "Povolit šírení dedičných oprávnení z nadrazeného objektu na tento" / , zrušiť rízení vsetkým a povoliť len sebe.

že do toho ještě rýpu: kmochna ti 2x radil spustit chkdsk.
tys ho spustil bez parametrů, vyjel ti nějaký pokec a tím to skončilo. asi bych dal:

chkdsk /?
a podle toho:
chkdsk c: /f /r /x

podobně slouží chkntfs.

ale ten fór se změnou tapety se mi líbí.
chtěl jsem kdysi automaticky měnit themes přes registry, a nestačil jsem se divit jak obludný zápis (binárních hodnot!) v registrech to sebou nese - čili chápu že se někdy něco pose..
ms je prase.