Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC - TV nejdou barvy, ostatní ano

Dobrý den,

rád bych vás požádal o radu. Protože neumím správně pojmenovat konektory, vložil jsem obrázek se zapojením redukcí.

Propojil jsem PC s televizí (CTR televizor - ECG 29 ts 22 ). Na obrázku vidíte 3 možnosti zapojení.

A – nefunguje ani obraz, ani zvuk
B – černobílý obraz, zvuk v pořádku
C – černobílý obraz, zvuk v pořádku

[http://img120.imageshack.us/img120/1748/finito.png ]

Grafika: NVIDIA GeForce 7900 GS (dva digitální výstupy a jeden „S-video 7“)

Dočetl jsem se různé věci, například že jsem měl nastavit sytém D-PAL, nastavil jsem i všechny ostatní, při žádným ale nejde barevný obraz. To samé s rozlišením. To vše jsem nastavoval v přiloženém programu ke grafice (NVIDIA Control Panel).

Nevíte radu?

víme - tvá TV neumí S-Video signál (tj. oddělený jasový a barový signál), ale zvládá pouze komponentní signál (tj. jas a barvu modulovanou dohromady). Pokud to propojíš pomocí žlutého cinche, bude to fungovat.

Samozřejmě je možné, že možnost "A" máš špatně nastavenu, nicméně pokud použiješ tu SCART redukci (tj. kombinace A+B), mělo by to fungovat.

S-video ma jak 4 tak 7 pinov. 7 pinovy konektor sa pouziva na nb a grafickych kartach a ma okrem jasoveho a farebneho signalu aj kompozitnu zlozku. Tato zlozka je urcena prave pre zariadenia, ktore neobsahuju s-video vstup.
Ak mas naozaj nastaveny na grafike kompozitny vystup ja to stale tipujem na problem scart pripojenia.

Děkuju za radu, Zdá se, že to vypadá jako dobrá cesta, ale přesto, že sem si přeložil stránku do češtiny, nevím, co mám spojit? Podle obrázku typuji že PINy 1 a 3, ale že by PIN 1? (podle obrázku na odkazující stránku) A druhá věc, nemůže to náhodou oddělat grafickou kartu?

1 Y ground = zem
2 C ground = zem
3 Y (luminance+sync) = jasový
4 C (chrominance) = barvový

Takže 1 a 2 spojit a připojit na vnější kontakt, 3 připojit přímo na vnitřní kontakt a 4 připojit přes kondenzátor na vnitřní kontakt. Kartě se nic stát nemůže, ani když propojíte všechno do zkratu.

Skús si pozrieť niečo ako fázovo-frekvenčnú charakteristiku u koax kábla a zistíš o čom to je. Pri TV videu prenášaš spektrum cca 30KHz-5,5MHz a to čo máš na konci kábla je niečo úplne iné ako na začiatku.
10-15m ,z mojej skúsenosti, je už otrasný obraz. Na video ešte sa dá pozerať, oko je tolerantné, no ako druhá plocha monitora alebo jeho klon... Mizeria.