Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba při načítání operačního systému

Ahoj všem,mám tu menší problém.Mám zakladní desku K8N4-E Deluxe,procesor AMD sempron 2800,1GB ram,HDD Seagate barracuda 7200.10 80GB.HDD mam pripojen na sata a kdyz chci nainstalovat win xp pro tak disk to najde pak se zformatuje nakopiruji se soubory a pak prijde restart a po restartu to napíše CHYBA PRI NACITANI OPERACNIHO SYSTEMU.KOukal jsem v boiusu ,ale nic mě nenapadá.Díky za rady
Upravená veľkosť písmen. (los)

V tom pripade mas nejaky problem s instalacnym CD (palene a nahovno) alebo s HW (napr. BIOS - problemy s inicializaciou SATA, disk, alebo je ten disk SATA2 a tvoja doska je len SATA1 a ma s tym nejaky problem apod).
Ked to pri tej hlaske vypnes a potom zapnes tak co nabehne?
Jak presne ta hlaska vyzera a kedy presne nastane? (co bolo na obrazovke predtym)?

V BIOSe skontroluj ze je ako druhe boot zariadenie HDD (alebo pri tom prvom restarte pri instalacii nastav v BIOSe HDD na prve miesto v poradi bootovania). A este skontroluj ze nie je v BIOSe aktivovana ochrana proti virom alebo ochrana MBR (ak v tvojom BIOSe nejake take alebo podobne nastavenie je tak vypnut (Disabled)).