Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Farby na monitore do modro-zelena

Zdravím vás,
mám taký problém,že môj CRT monitor začal z ničoho nič ťahať farby do modro-zelena.Biela vyzerá ako svetlo-modrá a zelená ako žltá,červená je skoro čierna,atď.Monitor nebliká,kontrast je v poriadku,nezjavujú sa ani nijaké artefakty.Len tie farby.Pozrel som zapojenie grafiky,i konektory,všetko je však v poriadku.Problém je rovnaký aj v Ubuntu a vlastne ešte aj pred nábehom akéhokoľvek systému,teda ma neprekvapilo,že reinštalácia driverov mi nepomohla.Môže to byť spôsobené vekom?Jedná sa o 10 rokov starú pätnástku Belinea 10 20 10,pripojenú klasicky cez D-sub.Grafickú kartu som podrobil viacerým benchmarkom a všetko sa ukázalo byť ok.Ďakujem za akúkoľvek radu.

to Gazzy: na tom monitore sú tak blbé tlačítka,že dostať sa do menu si vyžaduje dosť úsilia,napriek tomu menu obsahuje len základné položky ako jas,kontrast,roztiahnutie obrazu na výšku a šírku,zošikmenie obrazu (alebo čo to je) a položka degaussing,v ktorú som dúfal,no nepomohla mi...
to lední brtník : VGA kábel som skúsil odpojiť a opäť zapojiť,ale nič sa nestalo...inak kábel sa vymeniť nedá,je napevno pripevnený v "útrobách" monitoru

znovu zopakuju: "pohýbat kabelem"
může být někde díky ohnutí přerušený, čili zkus po celé délce pokroutit. pokud se barvy zlepší nebo i zhorší, máš jistotu že je to v kabelu - a skleněná 15" s nízkým rozlišením je stejně pro víceúlohové zobrazení nepoužitelná, čili důvod pro vyhození.

p.s. kolegové radí kontrolu konektoru, i tu může být zakopaná muška.