Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Farby na monitore do modro-zelena

Zdravím vás,
mám taký problém,že môj CRT monitor začal z ničoho nič ťahať farby do modro-zelena.Biela vyzerá ako svetlo-modrá a zelená ako žltá,červená je skoro čierna,atď.Monitor nebliká,kontrast je v poriadku,nezjavujú sa ani nijaké artefakty.Len tie farby.Pozrel som zapojenie grafiky,i konektory,všetko je však v poriadku.Problém je rovnaký aj v Ubuntu a vlastne ešte aj pred nábehom akéhokoľvek systému,teda ma neprekvapilo,že reinštalácia driverov mi nepomohla.Môže to byť spôsobené vekom?Jedná sa o 10 rokov starú pätnástku Belinea 10 20 10,pripojenú klasicky cez D-sub.Grafickú kartu som podrobil viacerým benchmarkom a všetko sa ukázalo byť ok.Ďakujem za akúkoľvek radu.

zkus pohýbat kabelem nebo vyměnit vga kabel.

jestli je napevno, a nejde najít správný úhel kde nebude kabel zlomený, kašli na to.
skleněná 15" je shit, rozlišení 1024*768 je k ničemu.
začni se rozhlížet po něčem normálním kolem 20" v lcd - pokud nechceš zrovna tento měsíc vyhazovat prachy, tak si přechodně do vánoc pořiď bazarovou lcd 17".

to Gazzy: na tom monitore sú tak blbé tlačítka,že dostať sa do menu si vyžaduje dosť úsilia,napriek tomu menu obsahuje len základné položky ako jas,kontrast,roztiahnutie obrazu na výšku a šírku,zošikmenie obrazu (alebo čo to je) a položka degaussing,v ktorú som dúfal,no nepomohla mi...
to lední brtník : VGA kábel som skúsil odpojiť a opäť zapojiť,ale nič sa nestalo...inak kábel sa vymeniť nedá,je napevno pripevnený v "útrobách" monitoru

Poznáš hlášku "No signal. Check cable". To pole s nápisom býva fialové, prípadne modré, zelené. Iste si pamätáš akú farbu ti zobrazovalo. Tak odpoj kábel a pozri aká tam je farba. Ak je zmenená, chyba je v monitore a nie prepojovacom kábli. Vada môže byť harwarová alebo ako ti písali niekto sa hral s nastevením
Buď sa dostaneš do rozšíreneho menu pre nastavenie farieb a upravíš to alebo monitor skončil.

znovu zopakuju: "pohýbat kabelem"
může být někde díky ohnutí přerušený, čili zkus po celé délce pokroutit. pokud se barvy zlepší nebo i zhorší, máš jistotu že je to v kabelu - a skleněná 15" s nízkým rozlišením je stejně pro víceúlohové zobrazení nepoužitelná, čili důvod pro vyhození.

p.s. kolegové radí kontrolu konektoru, i tu může být zakopaná muška.

Urob si kontrolu konektora na tom VGA kábli, občas sa podarí ohnúť kolík. Ak je to v poriadku overiť monitor na inom PC. Mohla ti odísť grafická karta. Prípadne naopak: pripojiť iný monitor na tvoj PC.

No a uvidíš, ale stejne, CRT monitor, je asi nejlepšie ekologicky zlikvidovať. Mysli na svoje oči.

Může být chybička i na samotném konektoru VGA na graf. kartě (jinak karta ok). Nedávno jsem to viděl na GF 6600GT, ale v kombinaci s LCD monitorem na VGA. Řešeno redukcí DVI to VGA na druhý (DVI) konektor na kartě. Prasárnička, ale funguje.
Chci tím říct, že bych nejdřív vyzkušel monitor na jiné kartě. Aby po koupi LCD, v případě levného s připojením pouze na VGA nepřišlo zklamání.