Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pozná někdo pravděpodobně free šablonu?

Za tohle chce autor třetinu toho co za celý web

[http://img6.imageshack.us/img6/1609/klenotnictviy.   th.jpg]

Přijde mi to jako z nějaké free šablony a majitele domény odrazuji.
Ono to nevypadá špatně. Ale nesedí mi například hnědá a oranžová na obchod se šperky z ušlechtilé oceli.
Domnívám se, že člověk co by tohle uměl vyrobit, by měl mít i jakýsi cit pro barvy.
Zkuste to někdo najít, aby mu to mohlo být omláceno o nevím co.

"stejnou" šablonu má třeba alfacomp, nebo jiný pc či cd krám.
vytunění barev je věc vkusu, můžeš si sice hrát s pixyho míchátky ale uvidíš že to je nadlouho.
konkrétně toto ujde, ale je to pro baby, normální lidi se v takových krámech nezdržují déle než je nutné.

Tak nejak nechapu o co ti jde a proc nehledas sam? Co je ti po tom, kdo a co za kolik prodava? Pokud se ti to zda moc, tak je to jen tvuj problem. Pokud je drahej, nikdo od nej nic nekoupi a kdyz jo, tak je to pouze zase vec kupujiciho. Nechapu proc by se mu melo neco omlacovat o hlavu. Tobe by se spis melo omlatit o hlavu, aby ses staral o veci, o ktery mas a ne o veci, po kterych ti neni zhola nic a navic ten dotycnej neporusuje vubec nic, ani nejake pochybne eticke normy. Je jen vec jeho svedomi co a za kolik prodava a ty s tim neudelas nic. Muzes udelat jen to, ze tam nenakoupis anebo by se ti spis libilo, kdyby byly vsude stejny, pevne narizeny ceny jako za komancu? No a pokud si nekdo upravil free sablonu, tak je to taky jen jeho vec. Dal si s tim praci, at uz vetsi ci mensi, tak si ji necha zaplatit a bud proda nebo ne. To je vse.

Milý Peto,
představ si následující situaci: Jedna prodavačka má slepice a prodává vejce za 2 koruny za kus. Prodavačka odvedle beze slepic si od ní koupí 150 vajec a ve vedlejší prodejně je prodává za 3 koruny za kus. Nalepí si na ně svoji nálepku, že jsou to její vejce. Zdá se ti, že je to fér?

Vyjel jsi na mě tak zostra, že začínám uvažovat nad tím, že mám tu čest nad autorem toho designu.

Wau, mareku, ty si nam ale ekonom. Keby myslel kazdy tak ako ty, neviem kto by ti dovazal PC, z ktoreho pises. Zrejme priamo dovozca (ako trebars Dell) a potom by sme tu mali taku penetraciu notebookov, ako je sucasny podiel Dellu (typnem si 5-10%?).

Presne takto funguje bussines, dovezies, zdrazis. Co je na tom nefer? To, ze sa to tebe zda nepeknucke, este to tak funguje. Zadarmo nikto nepracuje.

ps: kukni pod kapotu svojho PC, zacni pri DVD mechanike. Aku tam vidis nalepku? LG, Teac? A kto ju skutocne urobil? Skutocne LG ci Teac? Asi nie. Ti skaredi kapitalisti si tam nalepili vlastnu nalepku!

Ale ano, zdrařovat komerční věc a dále ji prodávat je běžné. Není však běřné, vydávat cizí věc co je zadarmiko za svou. I když pro někoho možná ano.
Ale fakt záleží na licenci.
S PSPadem také můžeš vyrábět komerční věci - je to nástroj a je zadarmiko. Ale už nemůžeš vydávat PSPad za své dílo i když tam změníš ikonky - o tom to je.

Cely thread je to tom, ze si marek mysli (domnieva sa, nic viac), ze sablona je "ukradnuta". Odkial to ma? Nema jediny rozumny dovod, len svoje tusenie. Tym padom je to smiesne vymyslanie. Co ak autor za dielo zaplatil a len ho tu "ociernuje", ha?

Nikto sa nehada, ze predavat dielo pod svojim menom bez vedomia a suhlasu autora je nespravne. Tu sa tato skutocnost len domysla.

To je prece uplne normalni vec. Jak si myslis, ze se prodava skoro vsechno v obchode? Predstav si napriklad, ze dovozce fotaku Canon neco prodava za 10kc, prijde k nemu firma A, koupi to a prodava za 12kc. K te si pak jeste klidne muze prijit firma B a ta prodava za 20kc. Firma A i B se chova naprosto eticky a solidne. Druha vec je, kdyby koupil nekdo Canon a prelepil to doma na Nikon, ale to se s templaty da hodne tezko srovnavat (ale na vajicka to sedi v klidu, jak si myslis, ze resi nazvy potravin Albert, Penny a ja nevim jak se vsechny ty obchody jmenuji, kupuji u jednoho vyrobce a nechavaji si to balit do obalu s nazvem svyho obchodu) a ja na moc free templatu nenarazil, kde by bylo autorem vymineno, ze pozaduje jeho popdis nebo logo v templatu. Napriklad tady je spousta templatu a ted jsem se schvalne na par dival a nikde nemaji odkaz na autora nebo nic podobne. Jen dole powered by Joomla. http://www.joomlaos.de/index.php?set_albumName=alb um05&option=com_gallery&Itemid=37&include=view_alb um.php a takovych webu je na netu nekonecne.

Zalezi jak ktere. Nekde to autor vyzaduje a jinde ne a u tisicu templatu ani autora nenajdes. Nekolik sablon jsem shanel a pozadavek byl free a moznost uprav a da se jich sehnat spousta. Navic treba sablon na free CMS je takova spousta a jsou na nich konkretnima lidma udelany jen minimalni upravy a presto jsou vydavany za jine sablony a zase free, ze jsem tohle prestal resit, ale stejne jsem nakonec pouzil placenou.
S tema prstenama mas mozna pravdu, ale nikdo prece nevi, jestli on pouzil free sablonu a dokreslil prsteny (necetl jsem jestli to nekdo nahodou neodhalil) anebo pokud je to free template, tak ze na nem delal vic veci. Ale kdyby byla free a autor netrval na autorskem podpisu, tak proc by nemohl vydavat za svoje dilo celou sablonu, i kdyby na ni dokreslil jen prsteny? Mozna se to nekomu muze zdat trosku neeticke, ale to uz je na muj vkus prilis utlocitny. Tady ale slo drticovi o to, ze je to drahe ne? No a to je ale doopravdy kazdeho vec, co a za kolik prodava. Skoro vse ma sveho kupce.