Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Krizeni signalu wi-fi

Mam doma sit wi-fi 802.11g a problem je v tom ze se ve stejne lokalite nachazi taky dosah nejake wi-fi site (802.11b). Tudiz mi kontrolka WLAN blika jako o zivot i kdyz ja mam wifinu na notebookovi vypnutou a diky tomu ze mam nastavene filtrovani mac adresy pro pristup k access pointu tak mi to hlasi do logu asi deset neuspesnych pokusu o pristup za sekundu. Zkousel sem zmenit na access-pointu kanal na 10 a na sitovce taky ale to se mi nepodarilo propojit. Nevi nekdo co s tim aby se nerusily? :-/

definuj krizenie. tu vobec nejde o to ze na okoli je nejaka beckova siet. tu ide o to ze vyzarujes moc do okolia a ludia su tym padom schopni sa na teba napojit. otazka zlomenia filtra ci pripadne wepka je pre sikovnejsich kratkodoba zalezitost. skrytie ssid nema vyznam. treba proste znizit vykon aby oni zvonka nechytali tvoj signal. ak ap podporuje wpa skus to, pripadne radius inak asi nic nevymyslis. ale tipujem zeide o dsl wifi a to to mat asi nebude;o)

Nebylo me pochopeno, mozna sem to spatne popsal. Nejde mi o ten notebook. Ale o access-point, ktery mi porad chyta signal zarizeni ktere jsou v te jine siti. To znamena ze bych potreboval pevne nastavit SSID vsem tem zarienim v te druhe siti, aby se mi nehrabali do toho meho AP, ale to je samozrejme nerealne. A wep nastavenej mam.

AP bude blikat i uprostřed lesa. Filtrování MAC s tím nijak nesouvisí, to pokusu o připojení se k AP nezabrání. Jak říkám, množství těchto pokusů můžete ovlivnit tak maximálně skrytím SSID. Mimochodem jak jste přišel na ono křížení signálů a co si pod tím představujete?
dodatek: musíte pochopit, že AP již z principu musí do éteru vysílat pořád
dodatek2: jak píše fleg, a na to jsem zapomněl, nejvíce pomůže snížení výkonu

Me ani tak nejde o nejakou kontrolku spis mi jde o to jestli to nevytezuje nejak ten AP tim ze desetkrat za sekundu vypisuje do logu "Unallowed access from ****" tudiz je log naprosto nevyuzitelnej k nejakemu monitorovani provozu, ponevadz za minutu tam mam prez 600 radku o neuspesnem pokusu pripojeni a ostatni hlaseni se v nem proste ztrati.
Krizenim myslim to ze se krizi dosahy ruznych wi-fi siti.

nechapem preco stale meles o tom ze sa ti klienti beckovej siete pokusaju asociovat na geckove ap...btw gecko pouziva napr iny typ modulacie a preto sa ti nan beckovy klient nepripoji aj ked je mozne ze vysielas v zmiesanom rezime.
nechapem co ta zaujimaju nejaky logy o asociovani na ap. sprav si tunel data sifruj a ostatne maj na haku.

správný postup je, jak už tu bylo řečeno, nasadit WPA-TKIP a vyšší (cokoliv ostatního je prakticky stejně bezpečné jako zcela nezabezpečená síť). Samozřejmě další level bezpečnosti dosáhneš použitím tunnelingu (VPN), ale to je na domácí nebo malou SOHO síťku už IMHO zbytečné, pokud neobchoduješ s omamnými látkami :beer:;-) nebo zbraněmi :-D

Měnění kanálů ti nepomůže, protože klienti pravidelně skenují pásmo a třeba ti windowsoví se sami pokoušejí automaticky připojit ke všem dostupným sítím. Pokud si nastavíš zmíněné WPA, tak tě sice uvidí, ale bez znalosti passphrase se neautentikují. Tudíž ti ledka na wifi čas od času blikne, ale jinak se nic neděje. Oproti tomu současný stav, jak jsi ho popsal znamená, že do tvé sítě bych se naboural za cca 3-5 minut velmi poklidného "hackování" (až se stydím použít tento výraz na tak triviální úkon :-D)

on není děravý, jen má backdoor jako vrata :-D

Dneska se hackeři (a dokonce i "haX0rz") už nespokojí jen s prostým odposlechem paketů (nutných pro získání klíče), dnes už není problém aktivně AP "zahlušit" vlastními pakety a v odpovědích hledat slabý IV. Tím padá i "postačující" zabezpečení pro "malé sítě" s malým trafficem. Wardrivers nespí, jsou "tam venku" :-D