Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Krizeni signalu wi-fi

Mam doma sit wi-fi 802.11g a problem je v tom ze se ve stejne lokalite nachazi taky dosah nejake wi-fi site (802.11b). Tudiz mi kontrolka WLAN blika jako o zivot i kdyz ja mam wifinu na notebookovi vypnutou a diky tomu ze mam nastavene filtrovani mac adresy pro pristup k access pointu tak mi to hlasi do logu asi deset neuspesnych pokusu o pristup za sekundu. Zkousel sem zmenit na access-pointu kanal na 10 a na sitovce taky ale to se mi nepodarilo propojit. Nevi nekdo co s tim aby se nerusily? :-/

správný postup je, jak už tu bylo řečeno, nasadit WPA-TKIP a vyšší (cokoliv ostatního je prakticky stejně bezpečné jako zcela nezabezpečená síť). Samozřejmě další level bezpečnosti dosáhneš použitím tunnelingu (VPN), ale to je na domácí nebo malou SOHO síťku už IMHO zbytečné, pokud neobchoduješ s omamnými látkami :beer:;-) nebo zbraněmi :-D

Měnění kanálů ti nepomůže, protože klienti pravidelně skenují pásmo a třeba ti windowsoví se sami pokoušejí automaticky připojit ke všem dostupným sítím. Pokud si nastavíš zmíněné WPA, tak tě sice uvidí, ale bez znalosti passphrase se neautentikují. Tudíž ti ledka na wifi čas od času blikne, ale jinak se nic neděje. Oproti tomu současný stav, jak jsi ho popsal znamená, že do tvé sítě bych se naboural za cca 3-5 minut velmi poklidného "hackování" (až se stydím použít tento výraz na tak triviální úkon :-D)

on není děravý, jen má backdoor jako vrata :-D

Dneska se hackeři (a dokonce i "haX0rz") už nespokojí jen s prostým odposlechem paketů (nutných pro získání klíče), dnes už není problém aktivně AP "zahlušit" vlastními pakety a v odpovědích hledat slabý IV. Tím padá i "postačující" zabezpečení pro "malé sítě" s malým trafficem. Wardrivers nespí, jsou "tam venku" :-D