Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem s wifi cez router TL-WR543G

ahojte, pred mesiacom aj viac mi bol doma na PC nainstalovany router TL-WR543G. Instaloval to chlapik, ktory sa tomu venuje..doniesol aj router a urobil co mal..nasledne som sa z mojho notebooku pripojila cez wifi na internet a vsetko slo ako malo..vcera som bola na navsteve, kde som mala aj notebook..mali tam wifinu tak som sa chcela pripojit no neslo to..a dnes som prisla domov a ani doma mi to uz nejde..neviem, co sa stalo..ale ked sa chcem pripojit na domacu wifi tak mi pise ze pripojenie obmedzene alebo ziadne so zltym trojuholnikom a vykricnikom v nom..a ze sa nepriradila k pocitacu IP adresa..teda vlastne opravujem, ze siet nepriradila pocitacu sietovu adresu....mam to tam, ze sa ma automaticky..dam aj tlacitko opravit a stale nic..skusala som aj manualne nakonfigurovat IP adresu, masku, branu , DNS server podla toho ako to pise ked si kliknem na PC na tie dva pocitaciky dole na liste tak podla toho som si nakonfigurovala aj v notebooku..vtedy ma uz na siet pripojilo, ale internet mi stale nejde..dakujem za radu..

můžeš se zkusit připojit kabelem a vyzkoušet že internet jde? předpokládám že máste nastavené dhcp adresy a mělo by to jít samo.
tím by se potvrdilo že je aspoň něco normálně nastavené.
pak bych zkontroloval že ti běží služba wzcsvc "Wireless Zero Configuration" - česky snad automatická konfigurace bezdrátové sítě - spustíš:

C:\WINDOWS\system32\services.msc

jestli běží, chce to zkontrolovat jaké bezdrátové sítě máš předvolené - má tam být tvoje síťka domácího routeru.

neštěstím různých notebůů jsou předinstalované kriplutility kriplvýrobců notebooků - zvášť ty pro wifi stojí za pendrek a je lepší je nespouštět nebo odinstalovat, windows mají funkčnější už v sobě.

pro kontrolu sem můžeš dát nastavení tvé sítě: start - spustit - cmd.exe [enter]:

ipconfig -all

pravým myšem označit vše, enterem kopnout do schránky, ze schránky třeba přes notepad na flashku a vyklopit sem.

ahoj dakujem ti, tak najprv sa spytam, nestane sa nic ked teraz odpojim kabel od routeru a pripojim ho k notebooku? a dalsia vec, mam nastavene pre wifi, ze nepouzivam windowsacke wireless zero congiguration, ale ASUS control center...podla teba to mam odinstalovat a nastavit si wifi pomocou windowsu? a stym ipcongig som to nepochopila..co tym ziskam, ked to skopirujem a do akej schranky? dakujem za pomoc, vazim si to naozaj..

ty utility se jmenují nějak podobně, nechce se mi naslepo tipovat.
ale určitě pokud se spouští automaticky po startu, přes msconfig.exe to vypnout. a když se ukáže že je to k ničemu - odinstalovat.

bota bývá v tom, že právě asusácké configurační cosi umí jen zabezpečení wep, což je na nic. pokud mám samozřejmě na routeru nastaveno wpa, tou asusáckou blbostí se nepřipojím ani k routeru.

1. Kabel - bylo myšleno někde vzít další kabel a propojit router s notebookem (žádný stávající kabel z routeru nevypojovat).
2. Odinstalovat ne (podle mě by mohly zmizet ovladače k wifi kartě), ale změnit nastavení (bohužel si teď přesně nevybavím, kde to je).
3. Příkaz ipconfig Vám něco vypíše na obrazovce a myšlenka byla, že ten výpis z Vaší obrazovky nějak zkopírujete sem do fóra.

kabel k routeru do "wan" vstupu ti musí zůstat, tím přivádíš internet.
jiný kablík (občas bývá v balení s novým routerem) píchneš do volné "lan" zdířky a do notebuka.

jak píšu níž, ten asus control center je na draka. je barevný a v mém případě uměl jen wep, což je k ničemu.

ipconfig -all

zkopírovat do příkazového řádku a spustit.
jsi psala žes nastavila dns ručně a pak snad i bránu - tak pro kontrolu jestli můžeš udělat výpis jak to vypadá, jestli někde nezůstala bota.