Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem problem s wifi cez router TL-WR543G

ahojte, pred mesiacom aj viac mi bol doma na PC nainstalovany router TL-WR543G. Instaloval to chlapik, ktory sa tomu venuje..doniesol aj router a urobil co mal..nasledne som sa z mojho notebooku pripojila cez wifi na internet a vsetko slo ako malo..vcera som bola na navsteve, kde som mala aj notebook..mali tam wifinu tak som sa chcela pripojit no neslo to..a dnes som prisla domov a ani doma mi to uz nejde..neviem, co sa stalo..ale ked sa chcem pripojit na domacu wifi tak mi pise ze pripojenie obmedzene alebo ziadne so zltym trojuholnikom a vykricnikom v nom..a ze sa nepriradila k pocitacu IP adresa..teda vlastne opravujem, ze siet nepriradila pocitacu sietovu adresu....mam to tam, ze sa ma automaticky..dam aj tlacitko opravit a stale nic..skusala som aj manualne nakonfigurovat IP adresu, masku, branu , DNS server podla toho ako to pise ked si kliknem na PC na tie dva pocitaciky dole na liste tak podla toho som si nakonfigurovala aj v notebooku..vtedy ma uz na siet pripojilo, ale internet mi stale nejde..dakujem za radu..

můžeš se zkusit připojit kabelem a vyzkoušet že internet jde? předpokládám že máste nastavené dhcp adresy a mělo by to jít samo.
tím by se potvrdilo že je aspoň něco normálně nastavené.
pak bych zkontroloval že ti běží služba wzcsvc "Wireless Zero Configuration" - česky snad automatická konfigurace bezdrátové sítě - spustíš:

C:\WINDOWS\system32\services.msc

jestli běží, chce to zkontrolovat jaké bezdrátové sítě máš předvolené - má tam být tvoje síťka domácího routeru.

neštěstím různých notebůů jsou předinstalované kriplutility kriplvýrobců notebooků - zvášť ty pro wifi stojí za pendrek a je lepší je nespouštět nebo odinstalovat, windows mají funkčnější už v sobě.

pro kontrolu sem můžeš dát nastavení tvé sítě: start - spustit - cmd.exe [enter]:

ipconfig -all

pravým myšem označit vše, enterem kopnout do schránky, ze schránky třeba přes notepad na flashku a vyklopit sem.