Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přístup k nové doméně

Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat na nějaké věci ohledně domén u Active24.cz. Registroval jsem si doménu a chtěl jsem tam nahrát
jednoduchou úvodní obrazovku+odkaz na e-shop. Jenže nikde nemůžu zjistit FTP přístup na nahrání souborů.

Chci se Vás tedy zeptat, jestli máme ještě chvíli počkat, jestli FTP údaje
dojdou, nebo se dají soubory nahrát jinak.

Jedny stránky už máme (i serverem), ale ty dělal známý, kterého jsem kontaktoval, ale ještě neodpověděl.

Moc děkuji

Doména a hosting jsou dvě různé věci a k provozu internetových stránek potřebuješ oboje. Doména je jen to jméno, hosting místo kde máš prezentaci nahranou a odkud se to "vysílá".
Příklad s obchodem pekařství:
Mám firmu "Pečivo Kráťa" (to je jako doména).
Abych mohl prodávat housky u nás na náměstí, potřebuji mít ještě místo kde je budu prodávat (krám). Pokud nemám na naměstí svůj dům (svůj server co "vysílá do internetu"), pronajmu si u nějakého majitele domů na náměstí místnosti a to je jako hosting. Když si tedy "Pečivo Kráťa" pronajme prostory u nás na náměstí, může tam prodávat housky. Vez jedné z těch věcí to nejde :-)
To je moje. Uvádět příklady a občas se do toho i zamotat.

V administraci nové domény nastavíš stejné DNS jako u staré. Ale asi se bude muset ještě nastavit u hostingu něco jako "více domén na jednom hostingu" a na FTP bude určité místo kam se soubory z nové dají. Mrkni u nich do FAQ. Je ještě otázka, jestli tohle tvůj typ hostingu vůbec umožňuje.