Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sdílená tiskárna netiskne

Mám problémek se sdílenou tiskárnou.
modem-router-PC s tiskárnou HP 825c (win Xp SP3 home)
(((.))) wifi notebook s Vistou H.Prem.

NB tiskárnu vidí (stáhnul si ovladač), spustí tisk dokumentu
(tisknu x stránku z ...), ale fyzicky se nic nic neděje.(PC nespí)

V čem může být zádrhel?

nejdřív si vyprázdni tiskovou frontu (pravým myšem na ikoně tisku, nebo obsah C:\WINDOWS\system32\spool\PRINTERS)

pod jakým názvem/portem vidíš tu sdílenou tiskárnu: tiskárna - vlastnosti - porty ... je to správně?

na firewallu se samozřejmě zatrhává výjimka pro sdílení souborů a tiskáren.

moc se mi takový název portu nelíbí, ale tiskárnu připojenou k pc jsem sdílel naposledy pod win98, dnes jsem zvyklý používat tiskárny s vlastním printserverem.
kdyby měla tiskárna síťové jméno třeba HP825, pak bych ji zkusil na notebooku mapovat příkazem:

net use LPT1: \\pocitac\HP825

tiskárnu na notebooku bych pak měl nastavenou na rozhraní lpt1.
otestovat tisk by pak mohlo jít:

print /d:lpt1 c:\boot.ini
type c:\boot.ini > lpt1:

musí existovat i normální postup s tiskem přímo na \\pocitac\tiskarna, tuším by musela být instalovaná jako síťová tiskárna přes toto rozhraní, "USB 001" mi připadá z pohledu notebuka jako úlet.