Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Bloklé porty

Ahoj
Mám problé s bloklými porty od UPC, skrze Virové útoky. Na bytě kde jsem je na wifirouter připojeno 5 lidí a já mám problém efektivně odstranit naše viry. Na všech pc nemůžu z určitých důvodů provést format, který by mi zajistil čistotu na pcs.
Nemáte někdo nějaký nápad, jak zjisti které kompy jsou toho příčinou?
Chtěl jsem zkusit Ettercap ve spojení s Wiresharkem, ale jakmile v Ettercapu spustím sniffing po nastavení arp pisoningu, tak mi program spadne a navíc tak na nějakých 5 min odpojí ostatní pc od netu úplně.
S problémem bloklých portů bojuji už tři týdny a dokud nepořeším naše kompy, tak mi upc nemá v úmyslu porty odblokovat. Nemohli byste mi někdo spolehlivě poradit ohledně Ettercapu dál a nebo jiné řešení? Za každý nápad jsem vděčný, jelikož jsem z toho již úplně nahlavu:/

Tak jsem zajistil bezpečnost všech pc až na jeden notebook, který domítá příjmout jakýkoliv antivitový systém. Test na confickera mi ukátal že je v paměti.
Chtěl bych teda formátovat, ale nejsem si jistý jak to vše je u noťasů.
http://asus.katalognotebooku.cz/notebook/asus-x51- h/
je třeba stáhnout asi nějaké ovladače. Nechci v tom uděla chybu, budu tam dávat XP sp3, nemohl byste mi poradit jaký ovladač stáhnout?
Děkuju moc

vyj... s ním: vytáhni mu disk, přípoj jako ho druhý k jinému pc, odviruj (detekuje ho i antispyware)

ale pokud vidím že ty chceš někomu formátovat systém a netušíš nic o ovladačích, hnal bych tě od svého pc mexickým krokem.

a dokud budou mít idioti ve vašem okolí povolený autorun, do té doby se vám budou viry přes flashky šířit.

je to noťas, takže s diskem dělat nic nebudu když tam má záruku.
O ovladačích něco tuším, ale nestidím se zde radši zeptat, než abych to musel dělat vícekrát (třeba jsem netušil že jich je na noťasi tolik..pro úplné pí****ny)
A místo aby jsi kritizoval, stačilo by jen říct kde upravím ten autorun,ať to nemusím hledat, dík.
PS: každý dělá něco, to neznamená že všichni mají čas prolézat vše na pc,jasně rtfm, ale na co by pak byly takovéhle fóra.

ještě jednou a pomalu:
- disk z notebooku jde vytáhnout, pokud je sata tak dokonce přes stejné sata kabely jako ve stolním pc.
- tím že se z něj nestartuje (bude zapojen až jako další, nebo si v biosu zkontroluješ pořadí bootování), se nedokáže aktivovat jinak skrytý vir, nic neblokuje, a pro antivir z jiného systému není problém ho smazat.
- upravit \autorun.inf ti nepomůže, pokud budeš flashku vkládat do pc retardovaným samoadminům kteří už mají zavirované pc (právě díky svému povolenému autorunu). tvoje flashka se u nich zaviruje znovu - a pokud ji vložíš k sobě, máš vira zas.

REGEDIT4

; Vypnuti Autorun pro vsechny media
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer]
"NoDriveTypeAutoRun"=dword:000000ff

ok - můžeš zkusit nežádoucí/anonymní procesy v paměti pozabíjet přes nějaký process explorer / starter apod. chce to trochu vědět co k čemu slouží, i když to ty nástroje píšou.
pak by mohlo jít vir zničit, pokud není zadřený v systému jako rootkit.

stejně mi vrtá hlavou že je v notebooku "zaplombovaný" disk, ale výrobcové jsou různí.

Zavolat na UPC at ti poslou hlavicku viru; nainstalujes na všechny pc treba spyware terminatora nebo ad-aware (sice to budes delat tak pul dne, protoze při blokaci na viru máš rychlost 128/64, ale je to jedine reseni). Jakmile viš podle toho co ti na upc reknou (jaký vir to je) jaky je to vir , tak ho proste najdes a vis jaky je to pc.

ne nevis jakej to je pc protoze pokud m ate rozdelenej net pres jeden router tak oni jen poslou vypis verejne ip co de z routeru takze poznas kulovi protoze dal router dhcp a secky kompy na jedne siti pres jeden router maj jednu verejnou ip na venek....
takze je to dost problematicky to hledat...