Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno problem se zapnutim pc

Dobry den mam veliky problem s mojim pc kdyz pc zapnu a je vse usazeno nic se nedeje jen se toci hdd vetraky a dvd ovsem gpu nic nezobrazuje ale ani operacak nenacita pouze jen hdd toci ninejsi stav pc je ze jsem vyndal veskere veci z pc vse dukladne ocistil a kdyz usadim gpu(gf5 128mb) a cpu(AMD athlon xp 1800 1,53Ghz) tak se po 4 vterinach pc vypne a u toho rve pc repreak kdyz cpu vyndam tak vse krome obrazu bezi prosim poradte dekuji

Odpojiť vše mimo toho co je na mainboard, neobsadzovať nič do slotov okrem pameti a CPU

Možnosti:
vadný zdroj - nedokáže dodať potrebný prúd v jednotlivých napetových vetvách, následne nedostane signál POWER_OK a vypne - skúsiť iný zdroj

vadný procesor - prieraz - odeberá moc prúdu -ochrana zdroja to vyhodnotí ako skrat - vyskúšať iný procesor - pochybujem že nájdeš človeka ktorý by ti ho požičal

vadná doska - neprebehnú POST testy a vypína sa - na diagnostiku je potrebná karta s čítačom stavov POST - servis