Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Že by vir?

Dobrý den, mám veliký problem s PC. Když zapnu PC, tak se mi všechno normálně zobrazí. Ale najednou se objevi upozorněni: Aplikace se nemohla inicializovat. protože stanice windows se vypíná. A PC se mi vypne. Přemýšlel jsem jestli to třeba není nějaký vir, ale použival jsem antivirový program NOD 32. Poradí te mi prosim? (mám windows xp).Děkuji za odpověd.

Takže já bych si s dovolením dovolil místo tlachání a doporučování "zaručených postupů" začít řešit problém.

1. Start do Nouzového režimu (při startu mačkat F8)
2. Odinstalovat veškeré cracklé nebo jinak ZNEHODNOCENÉ antiviry
3. Nainstalovat free verze AVG (free.grisoft.com) a SuperAntispyware a aktivovat instalaci záplat (windows update).
4. Profičet oběma výše zmiňovanými a odvirovat počítač
5. Kontrola PC na spouštěné programy po startu (msconfig.exe), vyřadit vše neznámé a nepotřebné
6. Pokud je PC připojen k netu tak, že má sám veřejnou IP adresu, správně nakonfigurovat firewall
7. Nastavit OS správně a bezpečně, tj. nepoužívat správcovské účty pro práci - viz články od Vladimíra